ТРАБЗОН ЈЕ У КРИЗИ: Хатајспор игра све боље, опстанак је све реалнија опција

О. М.

12. 02. 2024. у 09:42

ТРАБЗОН дочекује екипу Хатајспора у 25. колу турске Суперлиге. Утакмица се игра на стадиону "Шенол Гунеш" од 15 часова.

Фото Profimedia

Домаћин је у катастрофалној форми у првенству где је везао четири пораза, а све је почело катастрофом у дуелу са Галатасарајом који је победио са 5:1. Био је то судар два последња шампиона Турске, што овај резултат чини још неповољнијим за "олују са Црног мора" која полако пада на табели.

У последњих пет кола су најслабија екипа у лиги са само једним освојеним бодом, насупрот Хатаију који је сакупио осам.

Најаву бољих дана за екипу Абдулаха Авџија донела је победа у осмини финала Купа против Генчлербирлигија. Били су на прагу да испадну од друголигаша, али су у шестом минуту надокнаде изједначили и увели утакмицу у продужетке, а тамо је Трезеге у 105. минуту постигао победнички гол.

За разлику од Трабзона, Хатај је испао из Купа и то на пенале од Башахшехира. Занимљиво је да је од десет изведених удараца са беле тачке реализовано само пет.

С друге стране, Хатајспор је везао три добра резултата у Лиги. Они имају само један пораз у последњих пет кола и побегли су из "црвене зоне" али још су далеко од обезбеђивања опстанка јер је у Суперлиги разлика између 11. и 19. само четири бода. Једино је извесно да ће Истанбулспор испасти, а за преостала два места конкурише пола лиге.

У првом делу сезоне Хатај је победио са 3:2, иако је Трабзон до 60. минута водио са 2:0.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,85)

ПРЕДЛОГ ЗА ХРАБРИЈЕ: 2 (квота 4,85)

ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36