РАЈКОВИЋ СЕ ВРАЋА НА ГОЛ: Мајорка тражи прву првенствену победу у 2024. години

О. М.

11. 02. 2024. у 11:30

Мајорка и Рајо Ваљекано састају се у оквиру 24. кола шпанске Ла лиге. Утакмица се игра у Палма де Мајорци од 16 часовса и 15 минута.

"Пирати" се боре за опстанак у највишем разреду шпанкског фудбала. Налазе се на 17. месту и имају само три бода више од екипа које се налазе у зони испадања. Немају победу у последњих пет мечева.

С друге стране, одлично им иде у Купу Краља, где су стигли до полуфинала. Мајорка је одиграла нерешено са Реал Сосиједадом 0:0 у првој утакмици што није неки посебно добар резуултат, али није је оставило без шанси јер не треба заборавити да су "острвљани" у претходној рунди елиминисали Ђирону.

Мајорка је у прошлом колу изгубила од Атлетика са 4:0, а пре тога и од Бетиса 1:0. Ремизирали су против Виљареала 1:1. У досадашња 23 меча постигли су само 19 голова, а мање ефикасан од ње је само Кадиз.

Рајо Ваљекано је имао низ од четири лоше одигране утакмице, због чега је пао на 13. место. Може се рећи да су угрожени, али и даље имају солидних седам бодова више од Кадиза, првог испод црте.

У прошлом колу "црвене муње" су на свом терену изгубиле од Севиље. Играли су добро цео меч, контролисали лопту и у нападу и у одбрани, али је Севиља ипак постигла први гол у 19. минуту. Иси Палазон је изједначио Рајо Ваљекану у 29. минуту, али је у финишу првог полувремена Севиља поново била прецизна. У другом делу меча фудбалери Рајо Ваљекана нису успели да пробију густу одбрану Севиље.

Ово ће бити дуел екипа које "воле" да играју "икс" на полувремену. МАјорка је рекордер Ла лиге са 15 таквих утакмица, а одмах иза ње је Рајо са 14.

На гол Мајорке се после паузе враћа Предраг Рајковић који не брани у Купу Краља него само у првенству.

НАШ ПРЕДЛОГ: ппX (квота 1,88)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

УЕФА У ШОКУ: Русија се одлучује на радикалан потез?

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету, збивања из тих држава се прате из минута у минут, уживо, али постоје и пратећи догађаји до којих су довела војна дејства, а који привлаче огромну пажњу светске јавности. Спорт је један од сегмената живота на које је рат такође утицао, а фудбал, као најпопуларнија спортска дисциплина, посебно је занимиљив ових дана, због руске ситуације у њему.

29. 04. 2024. у 21:07

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 19:56 >> 19:11

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59