МОЛЕНБЕК КОНАЧНО ОСВОЈИО БОД: Антверпен не одустаје од одбране "дупле круне"

О. М.

11. 02. 2024. у 10:43

ШАМПИОН Белгије Антверпен гостује Моленбеку у 25. колу Про лиге. Утакмица се игра од 13 часова и 30 минута на стадиону "Едмонд Махтенс" у Западном Бриселу.

МОЛЕНБЕК КОНАЧНО ОСВОЈИО БОД: Антверпен не одустаје од одбране дупле круне

Фото Profimedia

Домаћин је 14. на табели са 22 бода. Не тако давно били су у средини табеле, али их је серија очајних резултата гурнула у зону испадања и сада заостају два бода за зоном спаса у којој им је најближи Левен. Имају бод мање од њих што значи да би мало вероватном победом против шампиона могли да се извуку из "црвеног".

НАнизао је Моленбек пет пораза пре него што је у прошлом колу коначно извуако бод против Стандарда из Лијежа. Била је то утакмица пуна преокрета. Гости су повели са 1:0, Моленбек преокренуо на 2:1 у 8. минуту, а бод Лијежу донео је Јебоа пет минута пре краја.

Моленбек има најгору одбрану у Лиги са 49 примљених голова на 24 утакмице и једини је тим у елитном разреду белгисјког фудбала који прима више од два гола по утакмици.

С друге стране, Антверпен прима мање од гола по мечу и са Брижом дели епитет најбоље одбране лиге.

Шампион је већи део ове сезоне провео на четвртом месту, на коме се и сада налази. Имали су две дуже серије без пораза, од седам, односно осам утакмица, али оне су биле прошаране великим бројем ремија, што није ништа необично за Белгију где око трећине утсакмица заврши нерешеним исходом.

Антверпен је у прошлом колу победио екипу Брижа са 2:1. Био је то сусрет екипа које се боре за највиши пласман и још нису одустрале од титуле, иако је Сен Жилоа прилично бодовно одмакао. Након тога "стари великан" је гостовао Остендеу у првој утакмици полуфинала Купа и изборио 1:1 што је добар резуултат пред реванш иако би било још боље да је остало 1:0 из 25. минута када је Мамаду Думбија донео предност браниоцу "дпле круне.

Уколико жели да одбрани титулу Антверпен не сме да расипа бодове против екипа попут Моленбека.

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,77)

ПОГЛЕДАЈТЕ НАЈНОВИЈУ ЕПИЗОДУ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36