ДА ЛИ ЋЕМО ГЛЕДАТИ НОВУ ДРАМУ У РЕЖИЈИ ЈУЖНЕ КОРЕЈЕ? Сон и дружина су миљеници среће на овогодишњем издању Азијског купа

В.М.

06. 02. 2024. у 09:32 >> 09:32

У првом полуфиналу Азијског купа састаће се Јужна Кореја и Јордан. Меч се игра на ''Ахмед бин Али стадиону'' са почетком у 16 часова.

Јордан је исписао историју на овом такмичењу пласиравши се по први пут у полуфинале Азијског купа. Провукли су се кроз групну фазу заузвеши треће место у групи ''Е'', уписавши победу, реми и пораз.

Након тога су одиграли један од најзанимљивијих мечева против Ирака. Повели су средином првог полувремена, да би Ирак преокренуо до 76. минута преко Натика и Хусеина.

Ипак, Хусеин је приликом славља због постигнутог гола зарадио други жути картон којим је оставио шансу Јордану да може до преокрета, што је он и искористио у судијској надокнади.

Прво је Ал Араб поравнао у 95. минуту, а само два минута касније Рашдан је поставио коначних 3:2.

Ношени тим невероватним тријумфом, ''витезови'' су савладали дебитанта Таџикистан у четвртфиналу. Уз доста мање драме су били резултатом 1:0, а једини гол на мечу постигао је несретни Канонов који је затресао сопствену мрежу у 66. минуту.

Ово је највећи успех Јордана у историји Азијског купа, а данас ће имати прилику да појача тај резултат и по први пут се пласира у финале неког великог такмичења.

Што се тиче Јужне Кореје, она се доста мучила на овом турниру, али индивидуални квалитет појединих играча догурао ју је до завршне фазе Азијског купа и орна је да освоји турнир по први пут од давне 1960. године.

Поглавица екипе је капитен Сон који је уз Ли Канг Ина најбољи стрелац репрезентације са три постигнута гола, а своју класу показао је против Аустралије када је маестралним слободним ударцем решио питање победника у продужецима.

''Азијски тигрови'' су имали доста среће да се нађу у продужетку, јер је Аустралија водила већи део меча, али је поклекла у самој завршници меча када је згрешила пенал који је Хван Хи Чан искористио и поравнао на 1:1 у 96. минуту.

Пре тога, на сличан начин су избацили и Саудијску Арабију која је такође имала предност против Јужне Кореје до готово последњег минута, само је овога пута Чо Ге Сунг био тај који је одвео меч у продужетке поготком у 99. минуту.

У њима није било голова па су се изводили једанаестерци, где су Корејци били знатно смиренији, рутински славивши са 4:2 у пенал серији.

Из приложеног се да закључити да су изабраници Јиргена Клинсмана миљеници среће на овом турниру, мада су је и заслужили с обзиром на то да никада не одустају и боре се до самог краја.

Данашњи ривали су се састали у групној фази такмичења и тада је виђена веома занимљива утакмица пуна преокета. Јужна Кореја је повела, али Јордан је преокренуо почетком другог полувремена, ипак како традиција налаже на овом Азијском купу, ''тигрови'' су дошли до бода аутоголом Ал Араба у 91. минуту.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: Јордан - Јужна Кореја 2 (квота 1,55)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36