"ВУКОВИ" СЕ НЕ ПЛАШЕ "ЦРВЕНИХ ЂАВОЛА": Домаћин је у много бољој форми од гостију у чијој свлачионици је све више немира

О. М.

01. 02. 2024. у 15:49 >> 15:49

МАНЧЕСТЕР јунајтед гостује Вулверхемптону у 22. колу енглеске Премијер лиге. Утакмица се игра на стадиону "Молињу" од 21 час и 15 минута.

ВУКОВИ СЕ НЕ ПЛАШЕ ЦРВЕНИХ ЂАВОЛА: Домаћин је у много бољој форми од гостију у чијој свлачионици је све више немира

Фото Profimedia

Манчестер јунајтед је током викенда победио Њупорт Каунти са 4:2 у Еф-Еј купу и пласирао се у наредну рунду. Та победа није била нимало лако и још једном се потврдило да су Велшани тврд орах и против најјачих екипа- пре неколико година још су више намучили Манчестер сити, а избацивали су Тотенхем, Лестер, Мидлсбро...

Јесте Јунајтед рано повео са 2:0 - већ у 13. минуту - али је Њупорт до почетка другог полувремена изједначио. нову предност "црвеним ђаволима" донео је у 69. минуту Ентони који је прославом тог гола изазвао негативне реакције целокупне острвске јавности. играч плаћен готово сто милиона евра постигне свој први гол у сезони на њеној половини и то против четвртолигаша а онда прославом провоцира домаће навијаче - заиста скандалозно понашање.

Међутим, у Премијер лиги форма Манчестер јунајтеда је далеко од сјајне. Имају само једну победу у последњих шест утакмица и две победе у последњих осам. Од почетка децембра само пет екипа освојило је мање бодова од њих.

У том периоду победили су само Астон вилу и Челси, а само у једној нису примили гол, док у чак четири наврата нису постигли гол.

Њихов напад је био проблем током целе сезоне, али су постигли шест голова у последње три утакмице. Пре тога су постигли шест голова у седам утакмица.

Манчестер јунајтед игра много боље против екипа из друге половине табеле и победио је у осам од својих 11 утакмица против слабијих тимова.

Након што су победили Вест бромвич албион у Еф-Еј купу, Вулвси су продужили низ без пораза на седам утакмица у свим такмичењима. Они су четири утакмице без пораза у Премијер лиги и изгубили су једну од последњих десет утакмицау свим такмичењима.

Налазе се на одличном једанаестом месту на табели, само три бода заостатка за данашњим ривалом Манчестер јунајтедом, тако да ако их победе биће бодовно изједначени. Ако победе три разлике прескочиће их на основу боље гол-разлике.

Волвси имају тежак рапсоред наредних неколико недеља. У наредна четири кола играће против Манчестер јунајтеда, Челсија и Тотенхема. Против тимова из првих 10 ове сезоне, завршили су сваку утакмицу код куће у игри "ГГ&3+".

На гол Манчестер јунајтеда враћа се први голман Андре Онана после испадања Камеруна са Афричког купа нација, што значи да ће се млади Турчин Алтај Бајиндир који је чувао  мрежу против Њупорта преселити на клупу. Испао је и Мароко, али се Софијан Амрабат још није јавио Ерику тен Хагу. Извесно је да у тиму неће бити ни Маркуса Рашфорда кога према последњим информацијама из клуба чека казна због лажирања повреде.

Вулвси ће бити без Хванга Хи-чана који је са Јужном Корејом на Азијском купу, односно Бубакара Траореа који је са репрезентацијом Малија на АФКОН-у.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-3 (квота 2,05)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36