"ПЕВЦИМА" ОСТАО САМО ЈЕДАН ФРОНТ: Вратио се Тони и прекинуо низ пораза "пчела"

О. М.

31. 01. 2024. у 18:33 >> 18:33

ТОТЕНХЕМ дочекује Брентфорд у 22. колу енглеске Премијер лиге. Утакмица је на програму у среду од 20 часова и 30 минута.

ПЕВЦИМА ОСТАО САМО ЈЕДАН ФРОНТ: Вратио се Тони и прекинуо низ пораза пчела

У претходном колу домаћи су ремизирали са Манчестер јунајтедом, док су гости савладали Нотингем Форест.

Тотенхем је након тога играо и са Манчестер ситијем у оквиру четврте рунде Еф-Еј купа. Грађани су у завршници разбили отпор "певаца" и голом Натана Акеа прошли у пету рунду. тотенхем први пут после пет година није успео да стигне у пето коло најстаријег клупског такмичења на свету.

Спурсима сада остаје само да се фокусирају на Премијер лигу где имају шансу да се данашњом пчобедом врати у прва четири, захваљујући синоћном поразу Астов виле (првом на вила парку у сезони) од Њукасла.

Тотенхем је у ремију против Јунајтеда поставио клупски рекорд у броју узастопних премијерлигашких утакмица у којима су постигли гол. Ова цифра сада износи 33 и трренутно је четврти низ у ери Премијер лиге.

Напад је јачи део тима, а у последње време предводи га Ричарилсон са шест голова на последњих шест утакмица. Бразилац је искочио у први план због одласка Сон Хјонг-мина на Азијски куп, а осим репрезентативца Јужне Кореје, која је синоћ прошла у четвртфинале савладавши Саудијску Арабију, Анге Постекоглу неће моћи да рачуна ни на репрезентативца Обале Слоноваче Ива Бисуму и Сенегалца Папеа Сара, који су на Афричком купу нација, мада је Сенегал испао па се очекује и скори повратак младог везисте који је ове сезоне већ постигао два гола.

Због повреда неће бити Манора Соломона, Ђованија Ло Селса и Алеха Велиза, али радује повратак Џејмса Медисона, који се опоравио од повреде скочног зглоба.

Повратак иконе клуба Ајвана Тонија донео је процват игре и резултата Брентфорда. Одмах је прекинута серија од пет узастопних пораза у Премијер лиги и седам утакмица без победе, рачунајући и двомеч у Купу против Вулфса.

"Пчеле" су биле у минусу од трећег минута да би управо Тони донео поравнање у 19. Успео је блудни син и да заради жути картон због лактања у 66. минуту, само минут након што су "шумари" изједначили на 2:2 али тај потз као да је дао крила његовим саиграчима па је у 68. минуту Брентфорд преко Нила Мопеа стигао до коначне победе.

Остаје да се види како ће Тонијев повратак утицати на игре Брентфорда у гостима, где нису имали  нимало успеха у последња три месеца. Брентфорд је у целој сезони остварио само две победе на страни, обе у малим градским дербијима, против Челсија и Фулама.

Готово невероватно звучи податак да је Брентфорд у једном тренутку био у серији од 14 лондонских дербија без пораза док то није прекинуо Арсенал у новембру.

Менаџер Томас Франкл суочава се са изазовима у виду одсуства неколико првотимаца, укључујући и Серхија Регулиона, Рика Хенрија, Арона Хикија, Брајана Мбеума, Кевина Шадеа и Кристијана Норгарда. Такође, Јоан Виса и Франк Ониека су на Афричком купу нација, а Саман Годос на Азијском купу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,68)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44