ПАЛЕСТИНЦИ ВЕЋ ИСПИСАЛИ ИСТОРИЈУ: Шампион Азије везао десет победа на континенталном првенству
ДОМАЋИН Азијског купа и бранилац шампионске титуле Катар састаће се са Палестином у борби за четвртфинале.
FOTO: AP/Tanjug
Катар је без примљеног гола и са све три победе прошао групу А испред Таџикистана, Кине и Либије. Шампион је тако стигао до десет узастопних победа на Азијском купу, а пре четири године се титуле домогао са само једним примљеним голом, у финалу против Јапана ког је победио са 3:1.
Катар је уочи овог шампионата променио селектора. Искусног португалца Карлоса Кеироша заменио је млади Шпанац Бартоломеј "Тинтин" Маркез који је од доласка на чело заливске репрезентације остварио четири победе и један пораз, у пријатељској утакмици против Јордана.
С друге стране, Палестина је у свом трећем Азисјком купу стигла први пут до нокаут фазе. "Лавови Ханана" били су једна од четири најбоље трећепласиране екипе и тако изборили окршај са шампионом.
Кад им је било најпотребније, остварили су историјску прву победу на турнирима Азијског купа, убедљиво савладавши Хонгконг са 3:0.
Катар је победио пет пута, а један сусрет ових екипа завршен је без голова. Само у прва два окршаја Палестинци су постигли по гол. Оба пута било је 2:1 и то оба пута у квалификацијама за Мундијал 2002. у Јапану и Јужној Кореји.
НАШ ПРЕДЛОГ: Катар - Палестина 1 (квота 1,55)
ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА
Препоручујемо
"КОЛОСЕУМ" ЈЕ ТВРД ОРАХ И ЗА ЈАЧЕ ПРОТИВНИКЕ: Гранада прима два гола по утакмици
29. 01. 2024. у 10:01
ДЕ РОСИ ПОКРЕНУО РОМУ: Нови тријумф би приближио вучицу пласману у Лигу шампиона
29. 01. 2024. у 08:06
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
НИШТА ОД ЕВРОПЕ! Ево где ће Душан Влаховић наставити каријеру!
Растанак српског репрезентативца са Јувентусом не довооди се у питање.
07. 06. 2026. у 16:15
ХАОС У ИЗРАЕЛУ! Прекинут меч Мицићевог тима! Навијачи морали да...
Све се десило током утакмице имењака, Хапоела из Тел Авива и Јерусалима.
07. 06. 2026. у 22:21
ПОНОВО СЕ ТО ДОГОДИЛО! Славни фудбалер опет пао као свећа на траву! Настале језиве слике, судија одмах урадио ово! (ВИДЕО)
Капитен данске репрезентације Кристијан Ериксен већ је раније доживео исто, на Европском првенству против Велса.
07. 06. 2026. у 20:13
Коментари (0)