БУКАРИЈЕВА ГРЕШКА КОШТАЋЕ ГАНУ ПЛАСМАНА? "Црне звезде" немају избора - морају да победе или иду кући

О. М.

22. 01. 2024. у 14:18

МОЗАМБИК и Гана састају се у, за обе селекције, одлучујућем, а за бар једну од њих и последњем мечу на АФКОН-у 2023.

БУКАРИЈЕВА ГРЕШКА КОШТАЋЕ ГАНУ ПЛАСМАНА? Црне звезде немају избора - морају да победе или иду кући

Ове две репрезентације деле треће и четврто место у групи са једним бодом. Зеленортска Острва су обезбедила прво место у групи Б, а Египат ће покушати да победом над лидером осигура друго испред данашњих ривала којима бежи само бод.

И Мозамбик и Гана одиграли су 2:2 са Египтом, али су "црне звезде" изгубиле са мањом разликом од Зеленортских Острва па су у нешто бољој позицији. Бољој, у смислу да им реми гарантује треће место, али не и пласман међу четири најбоље трећепласиране екипе.

Мозамбик се нашао у ситуацији да му за пролаз даље треба победа над екипом коју никада нису успели да савладају, а могу да се подиче само са две нерешене против "црних звезда".

Гана је далеко од репрезентације која је четири пута освајала АФКОН. Ова репрезентација је између 2008. и 2017. године играла барем полуфинале на свих шест у том периоду одиграих АФКОН турнира, али од тада најдаље што је дошла била је једна осмина финала.

Од лидера групе изгубили су голом у другом минуту надокнаде. Селектор Крис Хотон покушао је после тога да изменом поврати реми, али је нападач Црвене звезде Осман Букари прекасно ушао да би остварио било какав утицај на ток меча.

У другом колу против Египта, Гана је два пута водила, али су грешке омогућиле "фараонима" да оба пута изједначе. Другу од тих грешака је направио Осман Букари. Само минут након што је ушао у игру, при резултату 2:1 за његов тим пресекао је један напад Египта после чега се с лоптом у ногама стуштио према голу. Несхватљива грешка у овој причи је та што се Букари упутио према свом голу. Трезеге му је одузео и упослио Мустафу Мохамеда који је донео поравнање тиму.

Ирац је 15 минута касније Буакрија извео из игре, како је после објаснио, зато што је ова грешка утицала на њега. Остаје да се види да ли ће Букари против Мозамбика добити прилику после оваквог гафа.

НАШ ПРЕДЛОГ: Мозамбик - Гана 2 (квота 1,67)

ПОГЛЕДАЈТЕ СПЕЦИЈАЛ КЛАДИОНИЧАРСКИХ ПРИЧА

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44