МАРОКАНЦИ ВЕЋ У ОСМИНИ ФИНАЛА: Замбија не зависи само од свог резултата

О. М.

24. 01. 2024. у 10:54

МАРОКО и Замбија играју у трећем колу групе Ф Афричког купа нација. Утакмица се игра од 21 час на стадиону "Лоран Поко" у Сан Педру.

Танјуг/АП

Све је још увек отворено у групи Ф уочи последњег кола, све четири екипе могу да прођу даље. Мароко је водећи са четири бода и већ је у осмини финала, а остале три екипе готово равноправно конкуришу за друго и треће место, с тим што ће о пласману трећепласиране екипе одлучивати и епилог у групи Е где све екипе могу да заврше такмичење са по четири бода.

Замбија се на АФКОН вратила после три пропуштена турнира, а у прва два кола није остварила победу коју чека још од 2012. године када је "чиполополо" изненађујуће освојио титулу шампиона Африке.

Два уводна ремија, оба са идентичним резултатом 1:1, довели су Замбију у незахвалну позицију да против фаворита групе Марока мора да оствари бољи резултат од онога који ће ДР Конго остварити против Танзаније, ако жели са друге позиције у осмину финала.

Ипак, селектор Аврам Грант може да буде и задовољан како се завршио сусрет са Танзанијом, пошто је његов тим био у заостатку за гол од 11. минута, а цело друго полувреме играо са играчем мање, због искључења Кабвеа.

Касни гол главом Патсона Даке задржао је "чиполополо" у игри, спасавајући бод.

Ипак, можда ни он неће бити довољан, јер традиција није на страни Замбије када је реч о сусретима са Мароком. Против "лавова са Атласа" Замбија има само једну победу у последњих шест сусрета, уз два ремија.

Мароко је у Обалу Слоноваче дошао са амбицијом да освоји титулу, на коју чека од 1976. године.

У првом колу су без проблема савладали аутсајдра Танзанију са 3:0, међутим, у другом колу наишли су на "мину" у виду фрустрирајућег ремија са ДР Конгом. А и та утакмица је почела обећавајуће, водећим голом Хакимија у шестом минуту. Кад је Седрик Бакамбу промашио пенал за ДР Конго крајем првог дела чинило се да ће то утицати на самопоуздање "леопарда" и да ће у другом делу Мароко оправдати улогу фаворита, али то се није десило. Салас Катомпа Мвумпа је донео поравнање средином другог дела.

Утакмица је обиловала и инцидентима, а све се завршило општим метежом који је наводно изазвао селектор Марока Валид Реграги када је насрнуо на капитена "леопарда" Шансела Ембембу.

Овај реми био је седма утакмица Марока без пораза. "Лавови Атласа" су од краја Мундијала изгубили само једну утакмицу, на гостовању Јужној Африци у квалификацијама за АФКОН.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 2,15)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10