"ДЕРБИ ВЕЧИТИХ НЕПРИЈАТЕЉА" ОПЕТ БЕЗ ПУБЛИКЕ: Прошли дуел на "Караискакију" прекинуо је Италијан у 55. минуту

О. М.

17. 01. 2024. у 11:34 >> 11:34

ГРЧКИ "вечити непријатељи" Олимпијакос и Панатинаикос састаће се ове среде од 20 часова у реваншу осмине финала Купа на стадиону "Јоргос Караискакис" у Пиреју пред празним трибинама. Прва утакмица пре седам дана на стадиону "Апостолос Николаидис" завршена је резултатом 1:1.

ДЕРБИ ВЕЧИТИХ НЕПРИЈАТЕЉА ОПЕТ БЕЗ ПУБЛИКЕ: Прошли дуел на Караискакију прекинуо је Италијан у 55. минуту

Стадион "Јоргос Караискакис" био је пре три месеца поприште правог фудбалског рата који је кулминирао када је петарда, бачена са дела трибина где се налазе најватреније присталице Олимпијакоса, експлодирала поред дефанзивца гостујуће екипе Хуанкара и повредила му око.

Иначе, резултат и тог меча био је 1:1 приликом прекида који се десио у 55. минуту утакмице коју је судио Италијан Мареска.

Епилог је био службених 3:0 за Панатинаикос и одузимање једног бода Олимпијакосу, после чега су кола кренула низбрдо за црвено-беле. Не само да су изгубили лидерску позицију него су покварили до тада врло добру форму и у међувремену пали на четврто место, са тренутних шест бодова заостатка за Панатинаикосом и ПАОК-ом, односно четири за трећепласираним браниоцем шампионске титуле АЕК-ом.

У последњих десет кола Пирејци су освојили 17 бодова, седам мање од ПАОК-а, односно по пет мање од Панатинаикоса и АЕК-а. После службених 0:3 од Панатинаикоса изгубили су и од АЕК-а и од ПАОК-а код куће. Пре три дана тешком муком, са 3:2 су савладали најлошију екипу у Лиги, Кисифију, и то голом у 85. минуту утакмице. Треба истаћи да су до краја првог полувремена водили са 2:0, а онда су остали без искљученог Панајотиса Ретсоса.

Та победа донела је две добре ствари за Олимпијакос, прекинута је серија од четири утакмцие без победе и смањен заостатак за Панатинаикосом и АЕК-ом који су у међусобном сусрету одиграли нерешено (2:2).

С друге стране, Панатинаикос је у серији од пет утакмциа без пораза. После три победе уследила су два ремија, против АЕК-а 2:2 у гостима, када је шампион спасио бод у шестом минуту зауставног времена голом Гарсије са беле тачке, и против Олимпијакоса у првом дуелу када је Јоанидис донео изједначење у 65. минуту иако су "зелени" били бољи ривал већи део утакмице.

Панатинаикос је остварио седам победа, једну нерешену и два пораза у последњих десет кола. Кикснули су недавно против Атромитоса (2:3) и крајем новембра против Ариса (0:2). Панатинаикос је код куће победио све осим две утакмице. Изгубио је са 2:1 од АЕК-а и одиграо 2:2 против ПАОК-а. Занимљиво је да је и скор у гостима исти такав у десет утакмица.

Ово је иначе први сусрет „вечитих непријатеља“ у Купу још од сезоне 2007/08 када су се састали такође у осмини финала. Тада се играла само једна утакмица а Олимпијакос је на путу до трофеја славио са 4:0 као домаћин.

На последњих десет сусрета у свим такмичењима скор је 4:1 за Панатинаикос, уз пет неодлучених. Олимпијакосова једина победа у овом периоду датира из августа прошле године када је голом Олега Рјабчука победио са 1:0.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,95)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36