ИЛИЋ И МИЛИНКОВИЋ-САВИЋ НА ШАМПИОНА: Торино предуго чека на победу против Наполија

О. М.

07. 01. 2024. у 08:59 >> 08:59

ШАМПИОН Италије Наполи гостује екипи Торина у 19. колу Серије А. Утакмица се игра на Олимпијском стадиону у Торину од 15 часова.

Игра Торина ове сезоне је веома промењива. "Бикови" су уочи овог кола били на десетом месту на табели са 24 бода, а имају по шест победа, пораза и нерешених из осамнаест кола.

Торино је у прошлом колу изгубио од Фиорентине са 1:0. Минималан резултат не осликава право стање на терену јер су "љубичасти"" били далеко бољи ривал. Торино је само три пута озбиљно запретио голу Фиорентине која је контролисала лопту и имала дупло више шанси за гол. Ипак, требало им је 83 минута игре да валоризују ту надмоћ, преко Луке Ранијерија.

Торино је тим који у просеку постиже мање од једног гола по мечу, а прима тачно један. Најбољи стрелац је Колумбијац Дуван Запата са пет погодака, а тек је пре месец дана преузео лидерску позицији на клупској листи стрелаца од српског интернационалца Немање Радоњића који од почетка сезоне ни на једној утакакмици није одиграо свих 90 минута, а последња три месеца је на терену провео само 29 минута.

А шта написати о Наполију. Тим ни приближно ове сезоне не личи на шампионски. Само два пута у последњих 16 сезона имали су овако лошу полусезону у Серији А. У последњих пет мечева имају три пораза, једну победу и један реми. Нису истина имали лак распоред јер су им противници били Интер, Јувентус и Рома, али титула се не може одбранити ако изгубите сваки дерби у сезони. Наполи је у првој полусезони у изгубио пет утакмица од екипа које су прошле сезоне завршиле од другог до омог места. Успео је само да победи Аталанту и одигра нерешено са Миланом.

Успео је шампион да изгуби чак и од Емполија, најнеефикацније екипе у свим лигама петице, а у прошлом колу је одиграо без голова са Монцом. Монца се бранила током целог меча, одбрана је била непробојна и Наполитанци су морали да се задовоље поделом бодова.

Ипак, највеће разочарење мора да буде убедљив пораз од чак 4:0 у Купу против Фрозинонеа. Наполи је последњу победу у сезони остварио средином децембра. Тада је прорадио прошлогодишњи тандем Осимен-Кварацкелија и донео тесну победу шампиону над дављеником од 2:1.

Наполи је повео у том мечу у 69. минуту преко нигеријског нападача, а Каљари је изједначио само три минута касније. Ипак, гrузијски интернационалац је у 76. минуту поставио коначан резултат постаравши се да на снази остане правило из ове сезоне да Наполи победи сваки пут када поведе.

Наполи је прошле сезоне оба пута савладао "бикове", код куће 3:1, а у Торину 4:0. Наполитанци воде са 5:0 у поледњих пет сусрета а нису изгубили у последњих шеснаест. Торинези на победу против Наполија чекају од првог марта 2015. године.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-2 (квота 2,15)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10