АНДЕРЛЕХТ ДИШЕ ЗА ВРАТ РОЈАЛ УНИОНУ: Серкл се нада освети за пораз у Брижу

О. М.

27. 12. 2023. у 10:35

АНДЕРЛЕХТ дочекује екипу Серкл Брижа у 20. колу белгијске Про лиге. Утакмица се игра на стадиону "Констант Ванден Сток" у Бриселу од 20 часова и 45 минута.

Андерлехт се после два ремија прошле недеље вратио на победнички колосек, савладавши Генк са 2:1 у веома узбудљивом мечу.

Гости су у 23. минуту при резултату 0:0 промашили пенал, а гол постигнут из одбитка је поништен због офсајда, али су упркос томе ипак први стигли до вођства, двадесетак минута пре краја. Домаћи тим је изједначио после само четири минута, да би у првом минуту зауставног времена стигао и до победоносног гола, после чега је настала "фрка" на терену. искључени су тренер и један играч Генка, а утакмица је продужена чак десет минута.

Андерлехтова серија непоражености траје већ десет утакмица, а победом данас би заостатак за лидером Сент Жилоа свели на само шест бодова. Сент Жилоа има и утакмицу више пошто је већ одиграо меч овог кола и то 1:1 на гостовању Клуб Брижу.

Серкл Бриж је на шестом месту са 31 бодом. Играју чврсто и никоме нису лак противник. У прошлом колу Серкл Бриж је победио Кортрејк са 3:0. Био је то меч у којем је Серкл Бриж показао апсолутну надмоћ над противником. Имао је 37 покушаја на голу наспрам седам Кортријка.

У последњих седам утакмица изгубили су три и то од шампиона Антверпена, лидера првенства Унион Сен Жилоа и од данашњег ривала Андерлехта који је победио у сусрету 13. кола са 3:0 на стадиону "Јан Брејдел" у Брижу.

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 2,00)

ПОГЛЕДАЈТЕ ТРЕЋУ ЕПИЗОДУ ЕМИСИЈЕ "КЛАДИОНИЧАРСКЕ ПРИЧЕ"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36