АТЛЕТИКО НА ТЕШКОМ ГОСТОВАЊУ: ''Сан Мамес'' је неосвојива тврђава више од четири месеца

В.М.

16. 12. 2023. у 11:35

У дербију дана Ла лиге, Атлетик Билбао ће угостити Атлетико Мадрид (16:15).

АТЛЕТИКО НА ТЕШКОМ ГОСТОВАЊУ: Сан Мамес је неосвојива тврђава више од четири месеца

Домаћин игра веома добро ове сезоне, а поготово пред својим навијачима. Једини који је однео три бода са ''Сан Мамеса'' је Реал којем је то пошло за руком у првом колу, а након тога је Билбао остварио пет победа и одиграо два ремија.

Оно што је посебно импресивно је нападачка игра ''лавова'' који су на тих седам мечева тресли мрежу противника чак 22 пута, што значи да су давали преко три гола у просеку.

Нешто је другачија прича када играју на страни, а то смо видели и у прошлом колу када су ремизирали са фењерашом Гранадом.

Утакмица је почела недељу, а затим завршена у понедељак, пошто је одложена у 17. минуту због трагичне смрти навијача на стадиону. Гости су тада водили са 1:0 поготком Ињакија Вилијамса у шестом минуту. Меч је настављен у понедељак, а Гранада је успела да обезбеди поделу плена ауто-голом Инига Руиса де Галарете почетком другог полувремена, а резултат је оставио екипу Ернеста Валвердеа на петом месту на табели са 29 бодова.

Иксунси менаџер је био разочаран јер је мислио да је његова екипа заслужила да победи, али је критиковао реализацију својих пулена.

Билбау неће бити лако да задржи сјајан скор код куће јер у Баскију долази Атлетико Мадрид који је преко недеље по први пут након дуго времена као првопласирани завшио групну фазу Лиге шампиона.

Угостио је Лацио и рутински одрадио посао на ''Ванда метрополитану'' славивши са 2:0.

''Јорганџијама'' такође одлично иде у првенству, трећи су на табели и заостају седам бодова за водећом Ђироном од које су одиграли меч мање тако да би тријумфом на вечерашњем сусрету у потпуности ушли у трку за титулу.

Протеклог викенда, чета Чола Симеонеа је савладала последњепласирану Алмерију са 2:1.

Што се изостанака, код домаћина неће бити Муниаина, Оскара де Маркоса и Алвареза, док ће код госта меч пропустити Витоло, Лемар и Бариос.

На последња четири од пет међусобних дуела ових тимова није виђено више од два гола, али ове сезоне је прича другачија, оба тима су нападачки расположена, у просеку дају више од два гола по мечу и верујемо да ће се мреже трести на ''Сан Мамесу''.

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,65)

POGLEDAJTE DRUGU EPIZODU EMISIJE "KLADIONIČARSKE PRIČE"

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36