НАКОН УСПЕШНОГ ИЗЛЕТА У БЕОГРАДУ, СИТИ СЕ ОКРЕЋЕ ОБАВЕЗАМА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: ''Грађани'' су под императивом победе на ''Етихаду''

В.М.

16. 12. 2023. у 10:50 >> 10:50

ПОСЛЕ оверавања освајања првог места у групи ''Г'' Лиге шампиона са максималним бројем освојених бодова, Манчестер сити се враћа обавезама у домаћем првенству где ове суботе дочекује екипу Кристал паласа (16:00).

НАКОН УСПЕШНОГ ИЗЛЕТА У БЕОГРАДУ, СИТИ СЕ ОКРЕЋЕ ОБАВЕЗАМА У ПРЕМИЈЕР ЛИГИ: Грађани су под императивом победе на Етихаду

Танјуг/АП

Након што је прошлог викенда окончао низ од четири утакмице без победа у Премијер лиги победом од 2:1 над Лутоном, Манчестер сити је сачувао свој 100% рекорд у овосезонској Лиги шампиона када је победио Црвену звезду из Београда са 3:2 у последњем мечу групне фазе Лиге шампиона.

Гвардиола је максимално изротирао састав и шансу су добили бројни млади играчи који нису разочарали, то се поготово може рећи за Боба и Хамилтона који су уз Калвина Филипса својим погоцима донели тријумф ''грађанима''.

Ипак, другачија је прича у Премијер лиги где су домаћини запали у кризу коју се надају да су окончали протеклог викенда победом на ''Кенилвурт роуду''.

Гвардиолина чета се налази на за њу непреознатљивом четвртом месту, али заостаје само четири бода за водећим Ливерпулом, тако да би серија добрих резултата могла да је врати на сам врх табеле.

''Грађани'' ће имати доста самопоуздања пред данашњи меч јер су непоражени ове сезоне на свом ''Етихаду'', а уз то традиционално добро играју против Паласа којег су савладали осам пута на последњих десет утакмица, мада вреди напоменути да су их у том периоду ''орлови'' два пута побеђивали у Манчестеру.

Чинило се да је Кристал Палас на путу да оствари изненађујућу победу над Ливерпулом и тако пружи данашњем ривалу помоћ у потрази за титулом, пошто су водили 1:0 против редса пред последњих 15 минута сусрета прошлог викенда на Селхурст Парку.

Међутим, искључење Џордана Ајуа у 75. минуту се на крају показало скупим пошто су орлови два пута потклекли у завршним фазама и изгубили са 1:2, Мохамед Салах је изједначио само минут после црвеног картона Ајуа, након чега је Харви Елиот са ивице казненог простора у 91. минуту поставио коначан резултат, осуђујући домаћине на осми првенствени пораз у сезони.

Менаџер Рој Хоџсон се налази под великим притиском јер се његови изабраници налазе у катастрофалној форми, сакупили су само пет од моћих 45 бодова у последња два и по месеца, али срећа по њих је та што екипе из зоне испадања играју катастрофално, тако да имају чак седам поена више од Лутона који је први тим испод црте.

Што се тиче изостанака, код домаћина су под великим упитником Доку и Холанд за које се верује да ће их Гвардиола сачувати за Светско клупско првенство на којем играју следеће недеље, а поред њих сигурно неће бити већ дуже повређеног Кевина де Брујнеа.

Са друге стран, меч на ''Етихаду'' ће пропустити Џонстон, Ају, Дукуре, Холдинг, Езе, Едуар и Дин Хендерсон.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1&3-6 (квота 1,76)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36