ЛУКА ЈОВИЋ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Све је отворено у "групи смрти"

О. М.

13. 12. 2023. у 13:15 >> 13:15

ЊУКАСЛ ће дочекати Милан у последњем колу такозване "Ф" групе Лиге шампиона, која је до сада оправдала епитет "групе смрти".

ЛУКА ЈОВИЋ ПИОЛИЈЕВ ЏОКЕР: Све је отворено у групи смрти

Утакмица на "Сент Џејмсис парку" (почетак у 21 час) победнику може да донесе пласман у осмину финала Лиге шампиона. Њукаслу је за пролаз поред победе овде потребно и да Париз Сен Жермен не победи Борусију у Дортмунду, а Милану треба пораз "светаца" уз њихов тријумф вечерас.

У случају ремија овде, ПСЖ иде у осмину финала, а у Лигу Европе ће Њукасл јер има бољу гол-разлику од Милана.

Њукасл је на феноменалан начин почео такмичење у групној фази Лиге шампиона, ремијем без голова са Миланом и убедљивим тријумфом над ПСЖ-ом у Енглеској. Ипак, два узастопна пораза од Дортмунда довела су их у тешку позицију па им сада ни победа не гарантује пролаз у осмину финала.

Да су у прошлом колу савладали Париз Сен Жермен, данас би сами одлучивали о својој судбини. Добро су почели јер су повели у 24. минуту голом Александра Исака, да би ПСЖ изједначио у осмом минуту надокнаде поготком из пенала који је изазвао доста полемике наредних дана. Овај реми бацио је "свраке" на треће место, а ако желе да прођу у наредну фазу Лиге шампиона, морају да савладају италијанског представника, уз наду да ПСЖ неће славити у Дортмунду.

Шанса Милана је пад форме Њукасла, што се види из два везана пораза у Премијер лиги, али нису порази само по себи показатељ тога, него то што су "свраке" у те две утакмице примиле чак седам голова, три од Евертона и четири од Тотенхема.

Ипак, за разлику од Њукасла, Милан нема много простора за калкулацију, с обзиром на то да им само тријумф гарантује наставак европске авантуре, а да ли ће пролеће дочекати у осмини финала Лиге шампиона или у шеснаестини финала Лиге Европе не зависи од њих, него од резултата утакмице у Дортмунду.

Милан у последње време игра променљиво у Серији А, углавном због повреда и суспензија неких кључних играча и права је мистерија како ће тим тренера Пиолија изгледати у среду увече на Сент Џејмсис парку. Српски интернационалац Лука Јовић је искористио одсуство Оливије Жируа због суспензије па је у утакмици против Фрозинонеа постигао гол и асистенцију, али се после истицања казне француског нападача вратио на клупу против Аталанте.

Пиоли је увео Јовића при резултату 2:1 за "богињу провинције", а Србин је после само осам минута на терену изједначио. Ипак, Аталанта је у петом минуту надокнаде стигла до победе након што је минут пре тога искључен Давиде Калабрија.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,65)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 10:46