БЕТИСОВА СЕРИЈА БЛИЖИ СЕ КРАЈУ? Карло Анчелоти никада није изгубио на овом гостовању

О. М.

09. 12. 2023. у 09:48

БЕТИС дочекује лидера Ла лиге, мадридски Реал у 16. колу. Утакмица се игра од 16 часова и 30 минута на стадиону Бенито Виљамарин у Севиљи.

Обе екипе су у налету форме. Бетис није изгубио десет кола, а Реал Мадрид девет. Рачунајући сва такмичења, "зелено-бели" су на последњих 16 утакмица остварили девет победа, шест нерешених и само један пораз, а "бланкоси" су још уверљивији јер у целој сезони имају смо један пораз, онај у градском дербвију од Атлетика. Уз то, изабраници дон Карла Анчелотија само су још два пута одиграли нерешено а све остале утакмице су добили (17).

Бетис је упркос поразу од прапшке Спарте у петом колу Лиге Европе остао "господар своје судбине" јер му је у последњем колу против Ренџерса довољан и бод да обезбеди пролаз у наредну рунду, додуше не и прво место које ће осигурати ако победи или одигра нерешено а Спарта не победи Арис.

После тог пораза,првог Бетисовог још од средине септембра када су изгубили од Барселоне, изабраници Мануела Пелегринија су одиграли реми без голвоа на гостовању последњепласираној Алмерији што се такође не може назвати баш добрим резултатом, али горе од исхода тог меча је игра коју су приказали момци у зелено-белим униформама јер Алмерија је имала више од игре и била ближа победе.

Бетис је и поред тог кикса остао на доброј позицији, са 25 бодова Пелегринијева чета је седма на табели и заостаје само бод за шестопласираним Сосиједадом и местом које гарантује Лигу конференција а врло вероватно ће водити и у Лигу Европе, у зависности од тога ко ће освојити Куп Краља и хоће ли Шпанија добити пето место у Лиги шампиона.

Пред гостовање Реал Мадрида Бетис је одрадио посао у Купу Краља, где је уз доста проблема елиминисао четвртолигаша Вијановенсеа. Екипа из родног места славног кошаркаша Хосеа Калдерона водила је а 1:0 до 89. минут, а бруку су спречили Абде Езалзули изједначењем минут пре краја и Борха Иглесијас победоносним голом у трећем минуту надокнаде.

Реал Мадрид је везао пет победа са два или више голова разлике. Након пораза у градском дербиј "бланкоси" су победили све осим две утакмице. Севиља је до бода стигла аутоголом Алабе, а сам Бог зна како је Виљареал извукао бод у утакмици без голвоа кад је реалан резултат требало да буде бар четири или пет према нула.

Мадриђани су упркос фантастичној форми и грама принуђени да прво место на табели Ла лиге деле са сензационалном Ђироном, али то би после овог кола могло да се промени односно да "бланкосима" услугу учини вечити ривал Барселона која у каталонском дербију дочекује "бело-црвене".

Карло Анчелоти никада није изгубио од Бетиса у гостима и то је статистика која прија навијачима Реала пред овај меч, али још више им прија фантастична форма Џуда Белингама, најбољег стрелца Ла лиге са 11 погодака.

Оно што мало квари расположење је здравствени билтен, јер се подужој листи, на којој су Тибо Куртоа, Едер Милитао, винисјус жуниор, Арда гулер, Аурелијан Чуамени и Едуардо Камавинга, сада придружио и Дани Карвахал који је због повреде потоколенице замењен на полувремену утакмице против Гранаде. Охрабрује повратак голмана Кепе који је и против Гранаде био на клупи.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,70)

ДЕНВЕР = ЧУДО: Како је тајна вечера Нагетса на коју није позван само Јокићев омиљни саиграч спасила сезону Николи и НБА шампионима

Денвер и Никола Јокић су били понижени у прве две утакмице са Минесотом. И то понижени пред сопственим навијачима, у мечевима на "миљу надморске висине", у хали која представља најтеже НБА гостовање, али у којој су Тимбервулфси разнели Нагетсе. Са 0:2 као претешким теретом на леђима требало је путовати на два меча у гостима, где је могла да се заврши Денверова сезона, али... све се променило. Сада, после нестварних Јокићевих бравура, Денвер води са 3:2. И, изгледа да је за то крива - вечера. На коју су позвани сви играчи Нагетса, осим једног - Јокићу можда и најдражег. Оног који је летос допутовао у Србију да би се дружио са нашом и светском кошаркашком звездом.

15. 05. 2024. у 22:43

НОВАК ЂОКОВИЋ ТАЈНО У УРГЕНТНОМ ЦЕНТРУ: Ово су резултати прегледа после ударца флашом у главу!

Новак Ђоковић је шокантно елиминисан са римског мастерса, и то непуних 48 сати након што је погођен металном флашом у главу. Оно што се десило после његовог пораза - прилично је узнемирило истинске љубитеље спорта - јер се посумњало да је доживео потрес мозга.

15. 05. 2024. у 15:57