КАД ОНИ ИГРАЈУ, НЕ ОЧЕКУЈТЕ МНОГО ГОЛОВА: Лас Палмас и Хетафе нападају врх табеле

О. М.

01. 12. 2023. у 09:17

УТАКМИЦОМ Лас Палмас - Хетафе на стадиону Гран Канарија отвара се 15. коло шпанске Ла лиге.

Меч почиње у 21 час, а победник, ако га буде, укључиће се у борбу за еврокупове, што овом сусрету даје додатну драж.

Такође, за домаћина је прилика да се врати на победничку стазу. Лас Палмас је после три везане победе у свим такмичењима заустављен прво у Осасуни где је стигао само до бода иако је водио до 73. минута, а затим је остао без целог плена у Севиљи где је домаћи Бетис остварио минималну победу. Сада је екипа са Канарских острва на 11. месту табеле Ла лиге са 18 бодова. Победом у овој утакмици би претекли данашњег ривала, али и стигли на само три бода заостатка за позицијом седам која доноси пласман у Лигу конференција.

Да су успели да искористе теренску иницијативу после примљеног гола на "Бенито Вијамарину" и бар изједначе против Бетиса који држи ту позицију "седам", сада би били још ближе, али нису искористили ниједну од четири велике прилике. Треба рећи и да је голман домаћих Вијетес у 90. минуту спасао већ виђен гол јер је извукао лопту из горњег десног угла.

Постизање голова и јесте највећи проблем Лас Палмаса. Они са 11 погодака деле неславну титулу најнеефикасније екипе Ла лиге са Кадизом, али су бар, за разлику од "жуте подморнице", добри и у одбрани. Са само 13 примљених голова трећа су најчвршћа одбрана лиге иза мадридских ривала Реала (девет) и Атлетика (11).

Хетафе је осми на табели са бодом више од Лас Палмаса. "Азулони" су у серији непобедивости од девет мечева која траје још од пораза на гостовању Реал Сосиједаду, крајем септембра. Истина, после тог пораза уследило је чак пет нерешених утакмица у Ла лиги, али је онда на ред дошао Куп краља у коме је Хетафе до ногу потукао петолигаша Тардијенту (12:0), после чега су уследиле још две победе и реми у првенству.

Све у свему, Хетафе је везао пет гостовања без пораза. Та серија је уследила после три изгубљена меча на страни, али све од тимова из врха табеле, Реал Мадрида, Ђироне и поменути пораз од Сосиједада. Само Ђирона је била убедљива (3:0), док су се Реал Мадрид и Сосиједад мучили. Хетафе је чак и повео у градском дербију, голом некадашње наде Реала Борхе Мајорала, али су преокренули Жозелу и Џуд Белингам који је победнички гол постигао тек у петом минуту надокнаде времена.

Хетафе је и против Сосиједада водио 2:1, па имао активан резултат све до 88. минута када је домаћи тим повео са 4:2, да би у зауставном времену гости успели да стигну и до трећег гола, али није више било времена за изједначење.

Слично Лас Палмасу и Хетафе игра на мали број голова, али ипак у просеку дају и примају мало више од данашњих ривала.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 0-2 (квота 1,47)

ПРЕДЛОГ ЗА ХРАБРИЈЕ: X (квота 3,05)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36