ЛУКА ЈОВИЋ СТАРТУЈЕ ПРОТИВ "СВОЈИХ": Милан без Оливијеа Жируа и Рафаела Леаа напада Фиорентину

О. М.

25. 11. 2023. у 08:55

МИЛАН дочекује Фиорентину у тринаестом колу италијанске Серије А.

ЛУКА ЈОВИЋ СТАРТУЈЕ ПРОТИВ СВОЈИХ: Милан без Оливијеа Жируа и Рафаела Леаа напада Фиорентину

Утакмица је на програму у суботу од 20 часова и 45 минута на стадиону ''Сан сиро''. У претходном колу, последњем пред репрезентативну паузу, "росонери" су ремизирали са Лећеом (2:2) у гостима, док је "виола" код куће савладала Болоњу са 2:1.

Милану је, вероватно више него било којој другој екипи у Серији А , пријала репрезентативна пауза, јер је дошла у тренутку кад су изабраници Стефана Пиолија везали четири кола без победе. Осим тога, у Лиги шампиона су остварили по једну победу и пораз, али су у двомечу са Пари Сен Жерменом слабији у међусобним сусретима (2:1, 0:3), што их на крају може коштати пролаза у другу фазу.

Низ лоших резултата коштао је Миланезе не само пада са прве позиције на трећу него су у последња четири кола Интер и Јувентус освојили чак десет бодова више, захваљујући томе што су и једни и други остварили максималан учинак.

После пораза од Јувентуса и Удинезеа и нерешених 2:2 са Наполијем, чинило се да ће "росонери" серију лоших резултата у Серији А прекинути на стадиону ''Виа дел маре'' у Лећеу. Головима Оливијеа Жируа и Тијани Рајндерса водили су са 2:0 на полувремену, али је домаћин средином другог дела игре стигао до поравнања преко Сансонеа и Банде. Да ствар буде гора по Пиолија, он против Фиорентине неће моћи да рачуна на најбољег стрелца Жируа који је у трећем минуту надокнаде добио жути картон, а недуго затим и директан црвени, због неспортског понашања.

Мало је недостајало да ни ту не буде крај Миланових мука у Апуљи, пошто је Леће стигао и до победонсоног гола који је на асистенцију из ВАР собе ипак поништен због фаула играча Лећеа током градње напада.

Осим Жируа, Пиолију главобољу изазива и изостанак Рафаела Леаа, као и Ное Окафора који се повредио током обавеза у дресу репрезентације Швајцарске. Одсуство ове тројице нападача отвара врата првих 11 за српског репрезентативца Луку Јовића који је против Лечеа ушао са клупе у 79. минуту уместо Саму Чуквуезеа.

Повређени су и дефанзивци Симон Кјаер и Марко Пелегрино што значи да ће у срцу одбране опет прилику добити Малик Тшау, несуђени "нови Малдини" који од доласка на ''Сан сиро'' још није оправдао овај надимак.

Мало радосних вести за Пиолија стиже од лекарског тима "росонера" када је реч о везном реду где би требало да се врати Рубен Лофтус-Чик после опоравка од прехладе и мишићне слабости.

С друге стране, Фјорентина је тешком победом против Болоње и двема сигурним издањима у Лиги конференција против Чукаричког, ублажила негативне ефекте три узастопна пораза без постигнутог гола (Јувентус и Лацио 0:1, Емполи 0:2).

Фјорентина ће бити без услуга Луке Ранијерија који је суспендован због жутих картона, док је српски репрезентативац Никола Миленковић најављен у саставу.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1X&0-3 (квота 1,70)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24