ЕНГЛЕСКА СЕ ПРОШЕТАЛА КРОЗ КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Македонци се још сећају "седмице" са Олд Трафорда

О. М.

20. 11. 2023. у 09:48

ЕНГЛЕСКА гостује Северној Македонији у последњем колу групе Ц квалификација за одлазак на ЕУРО 2024.

ЕНГЛЕСКА СЕ ПРОШЕТАЛА КРОЗ КВАЛИФИКАЦИЈЕ: Македонци се још сећају седмице са Олд Трафорда

Утакмица која се игра од 20 часова и 45 минута на "Тоше Проески" арени нема такмичарски значај јер су Енглези обезбедили учешће, а наши јужни суседи су одавно изгубили шансе.

Северна Македонија остаје на четвртом месту у Групи Ц чак и ако у наредном мечу изненади и победи Енглеску. Македонци имају шест бодова мање од Украјине и Италије.

"Рисови" су у петак изгубили од Италије коју је већ једном коштала пласмана на велико такмичење, а мало је недостајало да то уради и други пут. Чинило се после првог полувремена да ће изабраници Лучана Спалетија лако изаћи на крај са "рисовима" пошто су водили са 3:0 головима Дармијана и двоструког стрелца Кијезе, уз промашени пенал Жоржиња. Али, ствари су опет почеле да личе на претходне дуеле са Северном Македонијом која је почетком другог полувремена смањила на 3:1, а у 74. минуту дошла и до 3:2. Оба поготка била су дело Јанија Атанасова. Ипак, шампион Европе је у наставку, головима Распадорија и Ел Шаравија, поставио ствари на своје место. "Азури" су тако избегли нову бруку, била је то прва победа Италије над Северном Македонијом после два ремија и пораза.

Реми у првој утакмици против Италије био је једини бод који су "рисови" освојили у групи осим шест "сигурних" против тоталног аутсајдера Малте, тако да нешто више од четвртог места нису ни могли да остваре. Али, олакшавајућа околност је што су добили ову заиста тешку групу, а и у њој су показали да имају одређени квалитет, једино разочарење је утакмица против Енглеске на Олд Трафорду, у којој су изгубили са чак 7:0. Против Украјине су на свом терену испустили победу јер су на полувремену имали 2:0, па дозволили гостима да у наставку преокрену.

С друге стране, Енглеска је рутински стигла д опрвог места у групи и директног пласмана на ЕУРО 2024. није се ни очекивало после извлачења група да ће Енглеска остати без пласмана у конкуренцији Украјине, Северне Македониј и Малте, али се исто тако није очекивало ни да ће Енглези лако из трке за прво место избацити шампиона Европе Италију, која их је савладала у финалу претхофног Европског првенства, док их је победом и ремијем у групи Лиге нација избацила у Б дивизију.

У петак су Енглези савладали Малту са пола снаге, аутоголом Пепеа и 62. голом Харија Кејна за национални тим. Била је то четврта узастопна победа "три лава" а девета утакмица без пораза, још од четвртфинала Мундијала када су са 2:1 изгубили од Француске.

Изабраницима Гарета Саутгејта је довољан бод у овој утакмици како би обезбедили место у првом шеширу на извлачењу група на завршном турниру ЕУРО 2024, а у зависности од осталих резултата можда им ни то неће бити потребно.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 1,65)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46