ОДЛУКА ПАДА НА БАЈ АРЕНИ: Хоће ли европски шампион бранити титулу у Немачкој?

О. М.

20. 11. 2023. у 15:14 >> 15:14

ШАМПИОН Европе Италија гостује Украјини у одлучујућој утакмици за одлазак на завршнису ЕУРО 2024 у Немачкој.

Утакмица последњег кола групе Ц играће се, с почетком од 20 часова и 45 минута, на неутралном терену, стадиону Бај арена у Леверкузену, због специјалне војне операције коју у Украјини спроводи Русија.

Две репрезентације су бодовно изједначене на деоби другог и трећег места са по 13 бодова. Лидер енглеска одавно је обезбедила пласман на Европско првенство, а придружиће јој се победник овог дуела или у случају нерешеног исхода Италија, која има бољи међусобни скор. Међутим, ни пораз не би био крај надања пласману на ЕУРО 2024, ни за једну од ове две репрезентације, пошто су обезбедиле учешће у баражу - Италија освајањем групе у Лиги нација, а Украјина захваљујући директном пласману Србије и Шкотске.

"Азури" су у првој утакмици, одиграној у септембру на миланском стадиону "Ђузепе Меаца", победили са 2:1 головима Давида Фратезија у 12. и 29. минуту, док је једини погодак за Украјину постигао Јармоленко крајем првог полувремена.

Италија је у петак коначно прекинула низ лоших резултата против Северне Македоније, победивши наше јужне суседе са 5:2. Чинјило се после првог полувремена да ће изабраници Лучана спалетија лако изаћи на крај са "рисовима" пошто су водили са 3:0 головима Дармијана и двоструког стрелца Кијезе, уз промашени пенал Жоржиња. Али, ствари су опет почеле да личе на претходне дуеле са Северном Македонијом која је почетком другог полувремена смањила на 3:1, а у 74. минуту дошла и до 3:2. Оба поготка била су дело Јанија Атанасова. Ипак, шампион европе је у наставку, головима Распадорија и Ел Шаравија поставио ствари на своје место. Била је то прва победа Италије над Северном Македонијом после два ремија и пораза.

У октобарском прозору Италија је најпре савладала Малту са 4:, а затим изгубила са 3:1 на гостовању Енглеској.

Украјина је у петак савладала Малту са 3.1 после преокрета који се можда не би ни десио да играч Малте Камензули није изједначио аутоголом.

Италија и Украјина су се до сада састале девет пута. Много успешнији су Азури, који имају седам победа, док су две утакмице завршене без победника. Украјина је поразе избегла само у две од три пријатељске утакмице, док су у пет утакмица евро-квалификација, једној пријатељској и једној на завршниси Мундијала 2006 у Немачкој славили "азури".

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-2 (квота 2,10)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44