МИТРОВИЋ ЈУРИ 27. ЖРТВУ: "Орлови" нападају "црвене ђаволе" пред празним трибинама

О. М.

15. 11. 2023. у 12:58 >> 12:58

ФУДБАЛСКА репрезентација Србије гостује Белгији у пријатељској утакмици која је требало да се одигра на стадиону "Краљ Бодуен", али је због катастрофалних временских услова у Бриселу премештена у оближњи Левен. Почетак је заказан за 20 часова и 45 минута.

МИТРОВИЋ ЈУРИ 27. ЖРТВУ: Орлови нападају црвене ђаволе пред празним трибинама

Биће ово пети дуел Белгије и Србије од самосталности наше земље, а укупно 18. у историји две репрезентације. Биланс је тренутно изједначен са по седам победа, уз три нерешене утакмице.

Од 2006. године укупно четири пута смо играли, по два пута у квалификацијама за ЕУРО 2008. и за Мундијал 2014, а "орлови" су забележили само једну победу, у октобру 2006. године на стадиону Црвене звезде.

Обе репрезентације слободне су у првом термину последњег квалификационог прозора па су то искористили за одигравање ове утакмице.

"Орловима" ће меч послужити као загревање за утакмицу коју за четири дана играју против Бугара у Лесковцу. До тада ће изабраници Драгана Стојковића Пиксија знати да ли ће им за пласман на завршни турнир бити потребан реми или ће можда, у случају мало вероватног сценарија да Црна Гора не победи Литванију, већ моћи да пакују кофере за Немачку.

Србија је после две победе на старту квалификација истакла рану кандидатуру за прво место у групи Г.  Међутим, реми са Бугарском и два пораза од Мађарске довели су "орлове"  у веома тешку позицију из које смо се извукли победом над Црном Гором у Београду, највише захваљујући најбољем стрелцу у историји репрезентације Александру Митровићу који је и најбољи стрелац групе Г са пет постигнутих голова.

"Митар" је свој деби у дресу репрезентације имао управо против Белгије, у јуну 2013. године, када је у 69. минуту заменио Марка Шћеповића. Белгија је победила са 2:1, а гол за Србију постигао је Александар Коларов. Од тада се "орлови" и "црвени ђаволи" нису састајали, а ако се Митровић вечерас упише у стрелце, Белгија ће постати 27. светска репрезентација којој је Смедеревац затресао мрежу.

С друге стране, Белгија је међу првима обезбедила визу, пошто је стекла недостижних десет бодова предности над Шведском. Белгија је тиме оправдала улогу фаворита у групи Ф испред Шведске, Аустрије и аутсајдера Азербејџана и Естоније. Белгија је на првом месту на табели, са 17 бодова, једним више од Аустрије која је такође обезбедила пласман. Да би обезбедили прво место у групи, "црвени ђаволи" треба да у последњем колу победе Азербејџан, пошто је мало вероватно да Аустрија сутра неће победити Естонију.

Белгија је после неуспеха на Мундијалу у Катару сменила селектора, а Доменико Тедеско се у првих осам утакмица на новом послу показао као идеална замена за Роберта Мартинеза - остварио је шест победа и "један и по реми". Бод су у квалификацијама извукле Аустрија и Шведска у Бриселу. Обе утакмице уписане су резултатом 1:1, иако она против "викинга" нажалост није завршена због безумног терористичког напада на навијаче гостујуће екипе.

"Црвени ђаволи" су постигли бар по један гол на свакој од тих утакмица, а најефикаснији је био Ромелу Лукаку који је у квалификацијама постигао чак 10 голова на седам утакмица.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,85)

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 13:13

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 12:24

НИЈЕ ТАЈНА... Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

"НИЈЕ ТАЈНА..." Фудбалски савез Србије се огласио поводом ситуације са репрезентативцем наше земље пред ЕУРО 2024

Фудбалска репрезентаација Србије ће учешћем на ЕУРО 2024 чији је домаћин овог лета Немачка први пут од 2000. бити део Европског првенства, а један важан члан наше националне селекције, Немања Гудељ, "бије битку" да после незгодне повреде - дође у прилику да заигра на шампионату "старог континента".

29. 04. 2024. у 13:28