ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ОСВЕТУ: Италијани никако да реше енигму звану "Северна Македонија"

О. М.

17. 11. 2023. у 15:22 >> 15:22

ШАМПИОН Европе Италија налази се на ивици елиминације и могло би лако да се деси да се и не нађе на завршном турниру у Немачкој следеће године.

ВРЕМЕ ЈЕ ЗА ОСВЕТУ: Италијани никако да реше енигму звану Северна Македонија

Како би то спречили "азури" морају да остану непоражени на "гостовању" Украјини у последњем колу, али и да претходно победе Северну Македонију, која им није баш олакшавала живот у последњих неколико међусобних сусрета. Ако не победи вечерас, Италија ће морати да победи кроз три дана на Бај Арени у Леверкузену, где ће је Украјина угостити.

"Време је за освету" може се ових дана чути из грла милиона Италијана који нису победили наше јужне суседе у последње три утакмице. Сви још памте онај бараж за Мундијал када су "рисови" избацили фаворизоване "азуре" пре него што је и њих елиминисао Роналдов Португал у финалу.

Први пут се "време је за освету" чуло пре нешто више од два месеца када је Италија гостовала у Скопљу. И почело је у том правцу, пошто је Ћиро Имобиле донео предност изабраницима Лучана Спалетија у 47. минуту. И трајало је ликовање Италијана све до 81. минута када је Енис Барди донео изједначење и послао у очај Италијане. Спалети није био срећан, био је то његов деби на клупи "азура" као 54. селектора.

Иначе, Италија је и једину победу над Северном, тада без овог префикса, Македонијом остварила у првом међусобном сусрету, а и тада су "азури" до победе стигли у зауставном времену. Губили су са 2:1 до 75. минута када је Имобиле изједначио, да би исти играч донео победу у четвртом минуту надокнаде.

Северна Македонија је пре овог меча на четвртом месту на табели, са седам освојених бодова, шест мање од другопласиране Украјине. Иако наши јужни суседи имају шансу (додуше у домену теорије - ако они победе и Италију и Енглеску, а Италија савлада Украјину) да на крају такмичења буду бодовно изједначени са Украјином и Италијом, то им не би донело пласман у Немачку јер би, због два пораза од Украјине и ремија у првој утакмици са Италијом, били најлошији на мини-табели.

То значи да ће Македонци дуго жалити због прилике прокоцкане у трећем колу када су испустили предност од 2:0 против Украјине која је преокренула на 3:2. Да им је то одмах било јасно видело се у наредној утакмици када су примили седам голова од Енглеске.

Македонија је са последњих пет гостовања донела само три бода и то из победе на Малти.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,50)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10