ВЛАХОВИЋ ПОНОВО ОД ПРВОГ МИНУТА НА ТЕРЕНУ? Србин је традиционало распожен против гостију са Сардиније

В.М.

11. 11. 2023. у 10:15

У једној од три утакмице суботњег програма Серије А, Јувентус ће покушати да бар привремено преузме прво место на табели када дочека Каљари (18:00).

Иако многи то нису очекивали након катастрофалне сезоне, Јуве је ове један од главних кандидата за титулу. Тренутно је други на табели и заостаје само два бода за водећим Интером.

По старом италијанском завету, Алегри је затегао задњу линију тима која игра феноменално у последње време. ''Стара дама'' је у протеклих шест кола освојила чак 16 бодова, а још је импресивније то што није примила ниједан гол на тим мечевима.

Домаћин се тренутно налази у серији од четири везане победе, а последњу у низу остварили су на тешком гостовању у Фиренци против Фиоретнине коју су савладали са 1:0.

Занимљиво да је да су пре тога истим резултатом били бољи од Милана, односно Вероне, а последњи пут два гола су постигли против Торина (2:0).

Српски репрезентативац Душан Влаховић је протеклог викенда започео са клупе, што је такође био случај и против Милана, али очекује се да му Алегри данас пружи шансу од првог минута јер је у својој каријери чак пет пута тресао мрежу Каљарија против којег је постигао свој први гол у Серији А.

Са друге стране, након слабог отварања сезоне, форму је пронашао и Каљари који је славио на последње две лигашке утакмице и тако побегао из зоне испадања.

Прво је савладао Фрозиноне након великог преокрета (4:3), а затим и Ђенову (2:1), па се сада налази на 17. месту са поеном вишка у односу на Емполи који је први тим испод црте.

Између тих мечева тим са Сардиније је поразио и Удинезе у Купу Италије тако да у одличној атмосфери дочекује вечерашњи меч.

Ипак, Јуве је нанизао четири победе против вечерашњег ривала који има једну од најгорих одбрана лиге са 22 примљена гола и верујемо да ће она поново капитулирати на ''Алијанц стадиону''.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 1 (квота 1,40)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36