"ВУКОВИ" НАПАДАЈУ "ЖДРЕБАД": Занимљив дуел на отварању 11. кола Бундеслиге, обе екипе хендикепиране одсуством најбољих играча

О. М.

10. 11. 2023. у 17:55 >> 17:55

УТАКМИЦОМ Борусија Менхенгладбах - Волфсбург наставља се Бундеслига.

ВУКОВИ НАПАДАЈУ ЖДРЕБАД: Занимљив дуел на отварању 11. кола Бундеслиге, обе екипе хендикепиране одсуством најбољих играча

"Ждрепци" дочекују "вукове" у првом мечу 11. кола немачког фудбалског шампионата. Сусрет је заказан за 20 часова и 30 минута на стадиону "Борусија парк" у Менхенгладбаху.

После десетог кола домаћи тим је на 11. позицији на табели са десет бодова, док су гости девети са три бода више.

Борусија Менхенгладбах је у претходном колу Бундеслиге ремизирала 3:3 у гостима са Фрајбургом. Домаћи су први повели у седмом минуту, али су гости до краја првог полувремена успели да постигну три гола и преокрену утакмицу. Ипак, домаćи су стигли до изједначења головима у 70. и 96. минуту. Голове за "Менш" постигли су Џордан Сибачеу, Аласан Плеа и Џулијан Вигл.

Биће велики хендикеп у мечу са Волфсбургом што тренер домаћих Херардо Сеоане неће моћи да рачуна на Сибачеуа на овом мечу, јер је бивши играч Унион Берлина због повреде препона морао да напусти игру раније, а како ствари стоје чека га неколико недеља паузе.

Замениће га вероватно Томаш Цванчара, али то није једини проблем за швајцарског стручњака јер не може да рачун на још неколико играча, међу којима су Ко Итакура, Тобијас Сипел, Ханес Волф, Ивандро Борхес Санчес, Тони Јанчке, Јонас Омлин и Стефан Лајнер.

Менхенгладбах тренутно има само четири бода више од Мајнца који се налази у зони испадања. У досадашњем делу првенства забележили су две победе и по четири ремија и пораза. У ДФБ купу, након елиминисања Берсенбрука, савладали су Хајденхајм са 3:1.

Волфсбург је у претходном колу ремизирао са Вердером на свом терену. Гости су водили са 1:0, али су на крају морали да спасавају бод после преокрета домаће екипе, па је коначних 2:2 постигао Боре у 65. минуту. Иако нису успели да победе, "вукови" су могли да буду задовољни јер је коначно прекинута серија од три узастопна пораза.

Бело-зелени имају пет бодова мање од шестопласираног Хофенхајма који заузима позицију која води у Европу догодине. У досадашњем делу шампионата забележили су четири победе, један реми и пет пораза, док су елиминисани од Макабија из Берлина и Лајпцига.

Слично тренеру домћих и Нико Ковач на клупи Волфсбурга има доста кадровских проблема а највећи је сасвим сигурно одсуство прве звезде тима Лукаса Нмече.

У прошлој сезони Менхенгладбах је на свом терену победио Волфсбург са 2:0. "Вукови чекају од децембра 2019. године на победу против овог ривала.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ&3+ (квота 1,70)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46