"КОПЉАНИЦИ" СЕ ПРОБУДИЛИ: Ајакс бежи са дна табеле и у Лиги Европе

О. М.

09. 11. 2023. у 10:18 >> 10:18

У четвртом колу групне фазе Лиге Европе Ајакс дочекује Брајтон. Утакмица је на програму у четвртак од 18.45 на Јохан Кројф арени. Холанђани су последњи на табели са два бода, док су Енглези други са четири.

КОПЉАНИЦИ СЕ ПРОБУДИЛИ: Ајакс бежи са дна табеле и у Лиги Европе

"Копљаници" су после очајног старта сезоне, једног од најгорих у историји клуба, у последње две утакмице изгледа притиснули неко ресет дугме, после чега су везали две победе.

Након што су у заосталој утакмици трећег кола са 2:0 савладали Фолендам, у прошлом колу су били убедљиви против Херенвена и победили чак са 4:1. До 42. минута утакмице домаћи су имали дуплу предност, головима Стивена Бергвајна и Брајана Бробија, а гости су до краја полувремена успели да смање предност. Ипак, на крају утакмице Чуба Акпом је са два гола ставио тачку на овај меч.

Ајакс тренутно заузима тек 11. позицију на табели са 11 бодова, што је чак 15 мање од трећепласираног Фејенорда и 22 мање од лидера ПСВ Ајндховена. Пре ове две победе, Ајакс није знао за тријумф на десет узастопних такмичарских мечева.

Нови-стари тренер Џон Ван ет Шип је очигледно донео оно што је екипи било потребно, а да ли ће против неугодног Брајтона успети да остане на победничкој стази можда ће зависити и од тога којим ће тимом располагати вечерас. Са повредама се и даље боре Џеронимо Рули, Сиверт Мансверк, Џеј Гортер и Амуричо ван Аксел Донген, а да ли ће неко од њих моћи да се супротстави "галебовима" одлучиће лекарски тим Ајакса.

Ајакс је ове сезоне само једном водио на полувремену. Тада није успео да победи, пошто је ПСВ преокренуо у дербију и стигао до победе од 5:2.

Брајтон је одиграо нерешено у гостима са Евертоном 1:1 претходног викенда. Тренутно заузимају седму позицију на табели са 18 бодова, док су са АЕК-ом изједначени за друго место у Лиги Европе. У последњих шест такмичарских утакмица забележили су једну победу и један пораз, као и четири ремија.

Тренер Роберто де Зерби такође има неколико проблема са повредама, укључујући Солија Марка, Хулија Енциса и Јакуба Модера, који сви имају повреде колена. Данија Велбека очекује дужа пауза, док ће Еступинан вероватно бити спреман тек после репрезентативне паузе.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ&3+ (квота 1,68)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36