"ТРЕШЊИЦАМА" ЈОШ БРИДЕ ОБРАЗИ ОД "ДЕВЕТКЕ": Ливерпул игра све боље, а "редси" су и рекордери Лига купа

О. М.

01. 11. 2023. у 11:13

ЕНГЛЕСКИ Лига куп стигао је до осмине финала, а један од четири дуела премијерлигаша игра се у Борнмуту где домаће "трешњице" дочекују Ливерпул. Утакмица је на програму од 20 часова и 45 минута.

ТРЕШЊИЦАМА ЈОШ БРИДЕ ОБРАЗИ ОД ДЕВЕТКЕ: Ливерпул игра све боље, а редси су и рекордери Лига купа

Ово је други овосезонски сусрет истих екипа које су у августу одиграле првенствени меч, а Ливерпул је на Енфилду победио са 3:1 иако је имао играча мање последњих пола сата.

Домаћин је на путу до осмине финала стигла преко Свонсија и Стоука, док је Ливерпул играо само претходну рунду у којој је елиминисао Лестер.

Борнмут је прошле сезоне избегао испадање из Премијер лиге захваљујући доброј форми почетком сезоне, док су у наставку везали неколико пораза. Ова сезона почела је лоше за "трешњице" које су у првих шест кола сакупиле само десет бодова.

Прошле сезоне заустављени су у осмини финала Лига купа од Њукасла који је на свом Сент Џејмс парку однео минималну победу од 1:0.

У последњем колу Премијер лиге победили су Барнли са 2:1, иако су губили 1:0 од 11. минута. Изједначили су десет минута касније, а коначан резултат поставио је Билинг у 76. минуту. Био је то први тријумф ове екипе у текућој сезони после шест пораза и три ремија.

Изгубили су у последњих месец дана од Вулвса 2:1, Евертона 3:0 и Арсенала 4:0.

Прошле године су у Премијер лиги савладали Ливерпул код куће са 1:0 голом Билинга. Пре тога везали су седам пораза, а непосредни је био онај понижавајући од 9:0.

Ливерпул је поправио форму у последње време. Прошлог викенда су победили Нотингем Форест са 3:0. Дијего Жота је погодио у 31, Дарвин Нуњез је у 35. минуту удвостручио предност "редса", а коначан резулта поставио је Мо Салах у 77. минуту.

У претходном колу "редси" су победили Евертон у Мерсисајд дербију са 2:0, а у Лиги Европе декласирали су Тулуз са 5:1.

У ЕФЛ купу Ливерпул је до ове фазе стигао победом против Лестера 3:1. Прошле године и они су попут данашњих домаћина испали у овој фази такмичења, а последњи пут су освојили овај трофеј претпрошле сезоне када су на пенале били бољи од Челсија. Ливерпул је иначе са девет титула најтрофејнији тим у Лига купу Енглеске.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&3+ (квота 2,05)