ИЗЛЕТ У ФИРЕНЦУ: Чукарички на најтежем европском испиту до сада
СРПСКИ представник ће у трећем колу Лиге конференција гостовати прошлосезонском финалисти, Фиорентини (21.00).
Фото: EPA-EFE/Tibor Illyes
Чукарички ове године по први пут у својој историји игра у неком европском такмичењу и једини је српски клуб који је и даље без бода јер су Звезда и ТСЦ освојили по један у Лиги шампиона, односно Лиги Европе.
''Брђани'' су на отварању такмичења гостовали Ференцварошу где су повели преко Ђорђа Ивановића, али нису успели да издрже налете мађарског шампиона па су на крају поражени са 3:1.
Након тога су дочекали Генк, али су поражени идентичним резултатом па се налазе на дну групе ''Ф'' као једини тим који и даље није освојио ниједан бод.
Чуки руже не цветају ни у Суперлиги Србије где их је за викенд савладао Нови Пазар (0:1) и пали су на шесто место табеле најјачег ранга српског фудбала.
Са друге стране, Фиорентина је била у сјајној серији од седам утакмица без пораза која је шокантно прекинута овог понедељка када је фењераш Емполи однео три бода са ''Артемио Франкија'' (0:2).
И поред тог неуспеха, Виола игра веома добру сезону, налази се на петом месту табеле Серије А и има исто бодова као и четвртопласирани Наполи који се налази на месту које гарантује играње у Лиги шампиона наредне године.
Занимљиво је да чета Винченца Италијане није ни требало да игра у Лиги конференција ове сезоне, али је Јувенутс кажњен неиграњем у Европи једну годину па је његово место у трећем најјачем европском такмичењу заузела Фиорентина.
У досадашњем току такмичења домаћин је одиграо два ремија, заузима треће место и данас ће јурити три бода којима би се попео на неко место које води у наредну фазу.
Фиорентина је на шест овосезонских утакмица пред својим навијачима постигла 12 голова, а ми верујемо да ће се та нападачка рапсодија и вечерас наставити.
Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS
Препоручујемо
ЗВЕЗДА УКРАЈИНЕ ПРОБАЛА ДА УБИЈЕ РУСКОГ ПУКОВНИКА: Русија не прашта! Ево шта се десило украјинској шампионки
Рат у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, изнедрила је и једну несвакидашњу ситуацију која има везе са спортом. Јер, најновије спортске вести из Русије тичу се украјинске шампионке, која је осујећена у покушају терористичког напада.
14. 12. 2025. у 16:00
ШОК: Аргентину избацују са Светског првенства, Меси остаје без Мундијала?! Велики скандал потреса земљу!
НОВЕ правне заврзламе могле би да обележе Светско првенство у фудбалу.
14. 12. 2025. у 13:06
РУСИЈА У НЕВЕРИЦИ: УЕФА јој напрасно послала милионе евра, радује се и Србија!
Рат у Украјини је и даље један од најважнијих догађаја на свету, а најновије вести везане за тај војни сукоб, који Руска Федерација назива "специјална војна интервенција" долазе из сфере спорта. Затечена је Русија оним што је урадила европска кућа фудбала, али имају разлога да се радују и у српском фудбалу...
14. 12. 2025. у 12:27
Коментари (0)