БЕЛГИЈА ЈЕ ВЕЋ У НЕМАЧКОЈ: Бити или не бити за Швеђане

О. М.

16. 10. 2023. у 10:08

БЕЛГИЈА дочекује Шведску у осмом колу квалификација за ЕУРО 2024. Утакмица је на програму у понедељак од 20.45 на стадиону Краљ Бодуен.

Танјуг/АП

У претходном колу домаћи су савладали Аустрију са 3:2, док су гости слободан термин искористили за пријатељску утакмицу у којој су савладали Молдавију са 3:1.

Белгија је победом против Аустрије осигурала пласман на Еуро. Повели су у 12. минуту голом Додија Лукебакија, а исти играч је дуплирао предност црвених ђавола у 55. минуту. Трећи погодак за госте постигао је Ромелу Лукаку три минута касније, да би у 72. домаћи смањили заостатак преко Лајмера. Шест минута касније Амаду Онана је добио други жути картон, а домаћи су успели да изборе пенал у 84. минуту из кога је Марсел Сабицер смањио на 3:2, али то је било све што су домаћи успели да ураде.

Белгија је са 16 бодова прва на табели, док Аустрија има три мање, што значи да би победом над Шведском осигурала и прво место у групи. Важно је освојити што више бодова и након што се обезбеди пласман у завршницу, јер се носиоци група у Немачкој одређују на основу збирног пласмана у свим групама квалификација. Белгија је тренутно на тој табели трећа, а првих пет уз домаћина Немачку биће носиоци.

То значи да ће селектор Белгије доменико Тедеско и против Шведске вероватно извести најјачи састав, осим наравно Амадуа Онане који је суспендован због црвеног картона зарађеног против Аустрије.

Наравно, одраније су због тежих повреда одсутни Кевин де Брујне и голман Тибо Куртоа, а пошто је чувар мреже Волфсбурга Коен Кастилс отишао кући због болести, на гол ће опет Матс Селс из Стразбура.

У претходној пријатељској утакмици Шведска је на свом терену савладала Молдавију са 3:1. Повели су у деветом минуту голом Јеспера Карлсона, а осам минута касније удвостручили предност преко Густафа Лагербилкеа. У финишу првог полувремена гостујући тим је смањио предност, а коначан резултат поставио је Карлсон својим другим голом у 74. минуту утакмице.

У квалификацијама за Европско првенство, Шведска тренутно заузима трећу позицију на табели са шест освојених бодова, седам мање од другопласиране Аустрије, која је на месту које води у наредну фазу.

Швеђанима ни све три победе до краја квалификација неће бити довољне за пласман уколико Аустрија данас савлада Азербејџан у гостима. Очекује се да се викинзи неће предавати док год имају шансе па ће тако на мегдан Белгијанцима изаћи најјачи тим, за разлику од комбинованог који се супротставио Молдавцима. Нападачки двојац Виктор Гјокереш и Дејан Кулушевски требало би да се врате у тим, уз капитена Виктора Линделефа и голмана Астон Виле Робина Олсена.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,73)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36