НАПОЛИ СЕ НЕ ОДРИЧЕ "СКУДЕТА": Фиорентинин низ без пораза могао би данас да се прекине

О. М.

08. 10. 2023. у 17:24 >> 17:24

ШАМПИОН Италије Наполи дочекује Фиорентину у једном од занимљивијих дуела осмог кола Серије А. Утакмица се игра на стадиону Дијего Армандо Марадона од 20 часова и 45 минута.

НАПОЛИ СЕ НЕ ОДРИЧЕ СКУДЕТА: Фиорентинин низ без пораза могао би данас да се прекине

Фото АП

Изабраници Рудија Гарсије у овај меч улазе пошто су на свом терену изгубили од Реал Мадрида резултатом 3:2, у другом колу групне фазе Лиге шампиона. Тиме су прекинули низ од пет утакмица без пораза. Иако њихов учинак у домаћем шампионату до пре две недеље није био посебно импресиван, у последња два кола Серије А уписали су две убедљиве победе и тиме показали да се неће тако лако одрећи "скудета" који ове сезоне носе на дресовима после 33 године паузе.

У те две победепостигли су укупно осам голова, а примили само један. Прво су пред својим навијачима савладали Удинезе са 4-:1, а потом на гостовању на стадиону Виа дел Маре декласирали Лече са 4:0. Наполи је у ово коло ушао као трећи на табели са 14 бодова, четири мање од лидера  Интера и другопласираног Милана.

У међувремену је Јувентус победио Торино у градског Дербију па је стара дама бар привремено на гол-разлику прескочила Наполи.

Фиорентина последњих година стално завршава близу врха Серије А али никако да се домогне места које води у лигу шампиона. Прошло године се једва пласирала и у лигу конференција и то само захваљујући договору УЕФА и Јувентуса да бјанконери одраде казну ове уместо следеће сезоне када би их то можда коштрало пласмана у Лигу шампиона.

Љубичасти прошле сезоне нису имали среће у два финала, пошто су заустављени на последњој препреци Купа Италије (Интер) и Лиге конференција (Вест хем).

Изабраници Виченца Италијана тренутно су у Серији од пет утакмица без пораза. Последњи меч одигрлаи су против Ференцвароша у Лиги конференција и успели су да стигну до 2:2 иако су Мађари водили са 2:0. Бод је донео Иконе у трећем минуту зауставног времена.

Италијан онегује офанзивни фудбал а тактику не мења ни када се суочава са јачим противницима. Зато Фиорентина редовно постиже голове, само једном ове сезоне нису успели да затресу мрежу противника - против Интера су изгубили са 4:0.

У претходних пет сусрета ова два тима, Наполи и Фиорентина су остварили по две победе, док је један меч завршен нерешено.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1 (квота 1,65)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24