СПЕКТАКЛ У "ЗМАЈЕВОМ ГНЕЗДУ": Може ли Порто да нанесе први пораз Барселони?

О. М.

04. 10. 2023. у 15:08 >> 15:09

ПОРТО дочекује Барселону у другом колу групне фазе Лиге шампиона. Утакмица је на програму у среду од 21 час на стадиону Драгао.

СПЕКТАКЛ У ЗМАЈЕВОМ ГНЕЗДУ: Може ли Порто да нанесе први пораз Барселони?

Обе екипе су у првом колу оствариле победе. Барса је са чак 5:0 испратила белгијског шампиона Антверпен са Олимпијског стадиона на коме игра док се Камп ноу реновира, док је Порто са 3:1 савладао украјинског првака Шахтјор као гост на Фолкстадиону у Хамбургу.

Порто није имао добру увертиру у овај меч пошто је за викенд претрпео пораз у "О класику" против Бенфике. Било је 1:0 за "орлове" на њиховом "Лушу". Искористили су домаћи материјалну предност на терену јер су од 19 минута гости играли без искљученог Фабија Кардоза. Ипак, победоносни гол пао је тек у 69. минуту када је мрежу Дијога Косте затресао Анхел ди Марија.

У првом колу Лиге шампиона Порто је победио Шахтјор головима Мехдија Таремија и двоструког стрелца Галена. У лиги тренутно заузимају трећу позицију на табели са 16 бодова, три мање од првопласираног Спортинга. У последњих пет такмичарских мечева забележили су по три победе и по један реми и пораз.

Легендарни штопер Пепе није наступио у класику против Бенфике, али би тренер Серхио Консеисао могао да му укаже поверење против Барселоне, против које је 40-годишњак одиграо небројено много дербија као играч Реал Мадрида.

Иако Кардозов црвени картон у Примеира лиги не важи у Лиги шампиона, Консеисао није задовољан његовим (не)делом па би могао да га интерно казни неиграњем на овом мечу. Али можда неће имати избора ако Пепе не буде довољно спреман због проблема са болом у мишићима, а Иван Марчано је месецима ван терена због тешке повреде укрштених лигамената. Због свега тога је после искључења Кардоса његово место у срцу одбране заузео деснокрилни нападач Ромарио Баро.

Консеисао се суочава са још потенцијалних кадровских проблема јер су Еванилсон, Габриел Верон и Заиду Сануси под знаком питања.

У претходном колу шпанске Ла лиге Барселона је на свом терену савладала Севиљу са 1:0. Домаћи су се дуго мучили да валоризују теренску доминацију, а на крају им је у томе помогао дефанзивац Севиље Серхио Рамос аутоголом у 76. минуту.

Барселона је у првом колу групне фазе Лиге шампиона на свом терену тријумфовала над Антверпеном са чак 5:0. Два гола за домаће је постигао Жоао Феликс, чији долазак у редове Барселоне је оживео помало учмалу игру шампиона Шпаније, али и пробудио успавани таленат младог Португалца коме никако није одговарао стил игре у Атлетику. По један гол постигли су Роберт Левандовски и Гави, док је у 22. минуту Жеј Батаи постигао аутогол на сличан начин на који је Рамос погодио своју мрежу.

Иако је Барса тренутно друга на табели Ла лиге са бодом мање од Реала, нису забринути у редовима шампиона јер је тек почело првенство, уосталом, Ћавијева чета је без пораза у свим такмичењима. Без обзира на то што Порто није екипа за потцењивање, нарочито када игра у свом "змајевом гнезду", мало је вероватно да ће они нанети први пораз шампиону Шпаније.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&2+ (квота 2,25)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44