НА СЕНТ ЏЕЈМС ПАРКУ ЈЕ ПАО ШАМПИОН ЕВРОПЕ: Њукасл се не плаши ни бољих, али ПСЖ је ипак благи фаворит

О. М.

04. 10. 2023. у 10:35

У другом колу групне фазе Лиге шампиона, Њукасл дочекује ПСЖ. Утакмица је на програму у среду од 21.00 на стадиону Ст. Џејмс парк.

У последњем лигашком мечу Њукасл је на свом терену савладао Барнли са 2:0. Повели су у 14. минуту, када је Киран Трипије проиграо Мигела Алмирона, а овај је убацио лопту у мрежу. Удвостручили су предност у 76. минуту, голом Александра Исака са беле тачке. Пре тога су у Лига купу минималним резултатом избацили шампиона Европе и Енглеске Манчестер сити, стрелац јединог гола био је Исак на асистенцију Жоелинтона. Тај меч уследио је након што је Њукасл демолирао Шефилд јунајтед са 8:0.

У Премијер лиги тренутно заузимају осму позицију на табели са 12 бодова, шест мање од лидера Ситија и четири мање од четвртопласираног Ливерпула.

У првом колу групне фазе Лиге шампиона ремизирали су без голова у гостима против Милана. То је била утакмица у којој су "свраке" имале подређену улогу, али се не може рећи да нису заслужили бод.

Харви Барнс, Џо Вилок и Свен Ботман вероватно ће пропустити дуел са Пари Сен Жерменом. Калум Вилсон је под знаком питања због проблема са Ахиловом тетивом, док је Жоелинтон забринуо навијаче када је у 68. минуту због повреде напустио терен после 68 минута против Барнлија. Менаџер Еди Хоу улио је мало наде изјавом како верује да бразилски нападач није озбиљно повређен.

Фудбалери Пари Сен Жермена непријатно су изненадили навијаче ремијем без голова против Клермона. У првом колу групне фазе Лиге шампиона успели су да на свом терену савладају Борусију из Дортмунда са 2:0. Повели су почетком другог полувремена, голом из пенала Килијана Мбапеа, а предност су удвостручили у 58. минуту, када је Витиња проиграо Ашрафа Хакимија.

У лиги тренутно заузимају пету позицију на табели са 12 бодова, два мање од првопласираног Монака. У последњих пет такмичарских мечева забележили су по три победе и по један реми и пораз.

Звезда "светаца" Килијан Мбапе одиграо је пуних 90 минута против Клермона након што се опоравио од проблема са скочним зглобом, али млади леви бек Нуно Мендеш је подвргнут операцији због проблема са тетивом и неће играти до краја године. Марко Асенсио и Преснел Кимпембе су такође ван строја, док се голман Серхио Рико још опоравља од повреде главе. Такође, голман Кејлор Навас је под знаком питања због проблема са слабинама.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 3+ (квота 1,67)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 19:44