АТЛЕТИКО ДОМИНИРАО У ДЕРБИЈУ ПРОТИВ РЕАЛА: Може ли по први пут ове сезоне да веже две лигашке победе?

В.М.

28. 09. 2023. у 11:49 >> 11:49

У вечерњем термину од 21.30 Осасуна ће дочекати чету Чола Симеонеа у утакмици која затвара седмо коло Примере.

Фото Profimedia

Након велике победе над Реалом у градском дербију, фудбалери Атлетика ће покушати да освоје нова три бода против домаћина који не зна за тријумф на последње четири утакмице у свим такмичењима.

Након што је прошле сезоне обезбедила импресивно седмо место и стигла до финала Купа краља, Осасуна је претрпела тежак почетак нове кампање, победивши на само две од првих осам утакмица у свим такмичењима.

Домаћин је месец септембар почео узастопним поразима у Ла лиги од Барселоне и Хетафеа пре него што је протеклог викенда одиграо нерешено без голова са Севиљом, а поред тога су остали и без Европе јер их је у плеј-офу за Лигу конференција поразио Бешиткаш.

Чета Јагобе Арасатеа је пала на 11. место Примере, а у овој раној фази налазе се на три бода изнад зоне испадања, као и на три бода заостатка за вечерашњим ривалом који је на петом месту.

Атлетико Мадрид путује на ''Садар'' у сјајном расположењу након што је у недељу увече победио Реал Мадрид резултатом 3:1 прекинувши низ од три утакмице без тријумфа над градским ривалом.

Два гола у уводних 18 минута Алвара Морате и Антоана Гризмана довела су ''јорганџије'' до контроле утакмице, пре него што је прецизан ударац Тонија Крооса десет минута пре полувремена вратио наду ''бланкосима''.

Међутим, говор Чола Симеонеа на паузи је вероватно био инспиративан јер његовим изабраницима није требало дуго да поврате предност од два гола, пошто је Мората затресао мрежу само 30 секунди након старта другог дела игре, а Атлетико је на крају издржао и остварио импресиван тријумф у дербију.

Дијего Симеоне сада има задатак да пронађе константност за своју екипу, која је претходно победила Рајо Ваљекано са 7:0, изгубила 3:0 од Валенсије и ремизирала 1:1 са Лацијом на отварању групне фазе Лиге шампиона.

''Јорганџије'' ће бити уверене да могу до друге узастопне победе у Ла Лиги по први пут ове сезоне пошто су победили у сваком од последњих десет обрачуна са Осасуном, остваривши импресивну гол-разлику на минулих пет утакмица на ''Садару'', 15:1.

Домаћини ће бити без Монкајоле и Брашанца, док је под упитником Гарсија, а са друге стране сигурно неће бити Сојунчуа, Лемара, Де Паула, Реинилда и Витола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 2 (квота 2,25)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24