ВЛАХОВИЋ РУШИ РЕКОРДЕ И УЛАЗИ У ИСТОРИЈУ: Сасуоло прокоцкао два гола вишка у прошлом колу

О. М.

23. 09. 2023. у 11:59 >> 12:00

У шестом колу италијанске Серије А Сасуоло дочекује Јувентус. Утакмица је на програму у суботу од 18 часова на стадиону ''Мапеи''.

Танјуг/АП

Сасуоло је у претходном колу у гостима изгубио од Фрозинонеа са 4:2. Гостујући тим је већ до 24. минута утакмице имао предност од два гола. Двоструки стрелац је био Андреа Пинамонти, док су асистенције пружили Матиас Вина и Жереми Толјан. Ипак, домаћи тим је успео да потпуно преокрене резултат у своју корист и добије овај меч.

Сасуоло је пре овог меча поражен и од Наполија и Аталанте, оба пута са по 2:0, док је једини тријумф у Серији А остварио над Вероном (3:1). Тренутно заузимају тек 17. позицију на табели са само три освојена бода, док су на отварању сезоне савладали и Козенцу у првом колу Купа Италије са 5:2.

Главна претња у нападу Сасуола Доменико Берарди постигао је само један гол у 12 утакмица против Јувентуса у италијанској лиги.

Сасуоло сигурно неће бити комплетан. Агустин Алварез још увек није спреман за акцију, док Алесио Крањо остаје у приправности јер први голман Андреа Консиљи има отприлике 50 одсто шанси да буде спреман да стане међу стативе.

У последњем мечу Јувентус је на свом терену савладао Лацио са 3:1. Повели су у 10. минуту утакмице преко српског нападача Душана Влаховића, а удвостручили вођство у 26. минуту, када је Адријен Рабио проиграо Федерика Кјезу, а он убацио лопту у мрежу. У 64. минуту гостујући тим је успео да смањи предност Јувентуса, међутим, само три минута касније Вестон Макени је одлично асистирао Влаховићу, који је поново погодио за коначан резултат на овој утакмици.

После четири одиграна кола, Јувентус заузима другу позицију на табели са 10 бодова, два мање од првопласираног Интера. У првом колу савладали су Удинезе са 3:0, затим ремизирали са Болоњом 1:1, а пред меч са Лацијем тријумфовали су над Емполијем са 2:0.

Масимилијано Алегри је експериментисао са Макенијем и нашим Филипом Костићем на бековским позицијама против Лација, а пошто је то уродило плодом не би требало да буде изненађење да се италијански стручњак опет одлучи на исту формацију и поставу.

Јувентус је ове сезоне ослобођен брига играња у еврокуповима што може да буде и предност у недељама после европских кола пошто су сада одморнији него што би били да су током недеље игрлаи Лигу конференција.

Душан Влаховић има прилику да постане тек пети играч у историји Јувентуса који је после првих пет кола постигао пет или више голова у Серији А.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&2+ (квота 1,52)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36