ЛАГАН ПОСАО ЗА ЛЕВСКИ: Пирин ће се ове године тешко спасити испадања

О. М.

14. 09. 2023. у 10:01

ЛЕВСКИ Софија дочекује Пирин Благоевград у одложеном мечу шестог кола бугарске Прве лиге. Утакмица се игра у четвртак од 19 часова и 30 минута на стадиону Георги Аспарухов у Софији.

Домаћин се пре овог меча налази на осмом месту на табели, са дванаест освојених бодова, десет мање од првопласиране Локомотиве Пловдив, али са две утакмице мање. У тих шест мечева забележили су четири победе (Ботев Пловдив 1:3, Локомотива Софија 6:0, Ботев Враца 1:0 и Хебар 1:0), уз два пораза, од ЦСКА 1948 и Локомотиве Пловдив.

Левски је дошао корак ближе групној фази Конференцијске лиге, с обзиром да је у првом колу елиминисао македонски Шкупи, израелски Хапоел Бер Шеву и пласирао се у плеј-оф где им је противник био Ајнтрахт из Франкфурта који је ипак био прејак.

Пирин је прошле сезоне добрим резултатима у плеј-ауту обезбедио опстанак у Првој лиги, а с обзиром на досадашње резултате, ове године ће тешко успети да се сачувају.

После седам одиграних мечева, Пирин је на последњем месту, са само једним ремијем и чак шест пораза. Гости су у том периоду постигли само један гол и то у поразу од Берое у првом колу, што значи да су прошли више од 540 минута без гола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1-1 (квота 1,61)