''ОРЛОВИ'' СЕ ВРАЋАЈУ НА ПОБЕДНИЧКЕ СТАЗЕ: Литванци су традионално лак плен за нашу репрезентацију

В.М.

10. 09. 2023. у 12:39 >> 12:39

У шестом колу квалификација за Европско првенство, Литванија ће у Каунасу дочекати Србију (20:45).

ОРЛОВИ СЕ ВРАЋАЈУ НА ПОБЕДНИЧКЕ СТАЗЕ: Литванци су традионално лак плен за нашу репрезентацију

Након ''бледе'' партије против Мађара пре неколико дана у којој су поражени са 1:2, наши репрезентативци имају одличну прилику да се врате на победничке стазе против слабашне Литавније и тако се зацементирају на другом месту табеле групе ''Г'' које такође осигурава директан пласман на Еуро.

Србија је пре три дана дочекала Мађарску на ''Маракани'', добро је започела меч и повела са 1:0 у десетом минуту, али гости су преузели иницијативу и преокренули до краја полувремена головима Варге и Орбана. У другом делу игре виђена је доста тврђа утакмица, наши су држали лопту и створили пар шанси али до поготка нису могли и Мађари су однели сва три бода из Београда.

Пиксијева чета је добро започела квалификације победама над Литванијом и Црном Гором (по 2:0), али након тога је уследио пад. ''Орлови'' су у последњем минуту извукли бод против Бугара (1:1), а затим су доживели поменути пораз од Мађарске.

Србија је тренутно друга на табели групе ''Г'' са седам освојених бодова, два више од трећепласираних Црногораца и три мање од водећих Мађара.

Добра вест за нашег селектора је то што има све најбоље играче на располагању и нападачки дуо Митовић-Влаховић би вечерас поново требао да тресе мреже.

Са друге стране, Литванци су пре пар дана показали да умеју да буду тврд орах на свом терену одигравши реми са Црном Гором (2:2) којим су учинили велику услугу српској репрезентацији.

Пре тога једини бод освојили су против Бугара, док су им поразе нанели данашњи ривал и Мађарска.

Литванија је тренутно четврта на табели групе ''Г'' и реално је да се неће борити за пласман на Еуро.

Што се тиче међусобних дуела, ове репрезентације су се састајале седам пута у историји, Србија је славила чак у шест наврата, а ми очекујемо да то поново буде случај.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: 2&2-5 (квота 1,61)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36