"БОГИЊА ПРОВИНЦИЈЕ" НИЕЈ ИМАЛА СРЕЋЕ ПРОТИВ НОВАЈЛИЈЕ: Монца плаћа цех због пораза од Фрозинонеа?

О. М.

02. 09. 2023. у 11:53

АТАЛАНТА дочекује Монцу у трећем колу италијанске Серије А. Утакмица се игра на стадиону "Атлети азури" у Бергаму од 20 часова и 45 минута.

БОГИЊА ПРОВИНЦИЈЕ НИЕЈ ИМАЛА СРЕЋЕ ПРОТИВ НОВАЈЛИЈЕ: Монца плаћа цех због пораза од Фрозинонеа?

Аталанта је прошлу сезону у Серији А завршила на петом месту са 64 освојена бода, само шест мање од позиције која је донела улазак у Лигу шампиона, а морали су да се задовоље учешћем у Лиги Европе.

Тим Ђан Пјера Гасперинија био је посебно доминантан у једном аспекту, у италијанском шампионату је просечно постигао највећи број голова по мечу, чак три гола по утакмици.

Када је у питању нова сезона, са по једним тријумфом и поразом у гостима у прва два кола, тим из Бергама је остварио половичан учинак. У првом колу су победили Сасуоло са 2:0, док су у другом мечу, иако су били бољи противник, поражени са 2:1 од новог члана Серије А, Фрозинонеа.

Суботња утакмица против Монце биће њихов први сусрет пред њиховим навијачима у новој сезони.

Монца је пре само неколико сезона играла у Серији Д. Клуб је доживео процват када је сада покојни Силвио Берлускони преузео власништво. Монца је прошле сезоне дебитовала у друштву најбољих италијанских тимова и одмах остварила респектабилне резултате, завршивши на 11. месту на табели са 52 бода. То их је позиционирало много ближе европским квалификационим местима него зони испадања. Међутим, нова сезона није почела баш најбоље. Прво су елиминисани од Ређане у Купу Италије са 2:1, након чега су претрпели још један пораз против Интера на Меаци у првом колу Серије А (2:0). Једина светла тачка био је дуел са Емполијем прошле суботе када су на свом Бриантеу победили са 2:0 головима двоструког стрелца Андрее Колпанија.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2+ (квота 1,93)

ВЕЛИКА ФРКА У ДЕНВЕРУ: Никола Јокић и НБА шампиони упали у проблеме!

Никола Јокић и његов клуб, Денвер нагетс, до прекјуче је, бар "на папиру", деловао као сигурни победник плеј-оф серије са Лос Анђелес лејкерсима. Али, није само пораз од "језерџија" у четвртом мечу проблем у коме су се нашли шампиони.

29. 04. 2024. у 15:56

РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ! Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије престала да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

"РЕЋИ ЋУ ВАМ У ПОВЕРЕЊУ!" Реакција руских челника након што је у Београду химна Русије "престала" да се интонира током доделе медаља (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

29. 04. 2024. у 14:59

УКРАЈИНА ТУГУЈЕ: Умро Михаил Фоменко

РУСИЈА и Украјина су и даље извори најважнијих вести на свету - рат који је у току је довео да се збивања из тих држава прате из минута у минут, уживо, а на сваких пет минута појави се нова информација која изазове велику пажњу. Спорт је неодвојив део живота, па и током ратних збивања, а управо је једна спортска вест растужила овог понедељка Украјинце.

29. 04. 2024. у 14:24