01. 09. 2023. у 14:32 >> 14:32

У уводном мечу трећег кола Бундеслиге вечерас од 20.30 снаге ће одмерити Борусија Дортмунд и Хајденхајм

МИЛИОНЕРИ СПРЕМНИ ЗА ГОЛЕАДУ! Новајлија лак плен на Вестфалену

Танјуг/ап

"Милионери" су прошле сезоне имали све у својим рукама и били су тако близу да прекину деценијску доминацију Бајерна из Минхена, али су у последњем колу пред својим навијачима са Мајнцом одиграли 2:2 и тако донели Бајерну 11. узастопну титулу првака Немачке.

Екипу је летос напустио најбољи играч и велика звезда Џуд Белингам који је прешао у Реал Мадрид у трансферу вредном 103 милиона евра, док је на "Вестфален" стигло неколико занимљивих појачања.

Најскупљи новајлија је Феликс Нмеча који је за 30 милиона стигао из Волфзбурга, везњак Марсел Сабицер је стигао из редова највећег ривала Бајерна за 19 милиона, док је најбољи стрелац Бундеслиге Никлас Фулкруг плаћен 13 милиона евра. Сјајан посао је одрађен довођењем Рамија Бенсабаинија који је као слободан играч дошао из Мехенгладбаха.

Дортмунд има фантастичан низ без пораза. На последњих 18 мечева у свим такмичењима рачунајући и пријатељске мечеве уписао је 13 победа и пет ремија. Последњи пораз доживео је још у априлу у четвртфиналу Купа када је Лајпциг био бољи резултатом 2:0.

Борусија се након минималне победе над Келном и ремијем на гостовању Бохуму (1:1) налази на седмој позицији на табели, док је њихов данашњи ривал новајлија у Бундеслиги Хајденхајм са два пораза на 16. позицији.

Дебитант у друштву најбољих је доживео пораз од Волфсбурга, а у другом колу је пред својим навијачима доживео трагедију. Прво су у 16. минуту игре промашили пенал, али се Јан Никлас Бесте исправио и исписао историју свог тима првенцем у Бундеслиги. У 58. минуту исти играч је био асистент Пиерингеру за други гол и вођство од 2:0, али је Хофенхајм са три гола у 13 минута преокренуо резултат и нанео јако тежак пораз Хајденхајму.

Ово ће бити први званични сусрет ова два тима, док су 2014. године одиграли један пријатељски сусрет у коме је Дортмунд славио са 4:3.

Борусија је велики фаворит пред својим навијачима, а верујемо да ће тај тријумф бити испраћен и головима.

НАШ ТИП: 1&2-5 (квота 1,65)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36