МИЛАН БОРЈАН ПРЕД ПЛАСМАНОМ У ЛИГУ ЕВРОПЕ: Слован брани гол предности на Кипру

О. М.

31. 08. 2023. у 11:47

У реваншу последњег кола квалификација за Лигу Европе Арис Лимасол дочекује Слован из Братиславе. Утакмица је на програму у четвртак од 19 часова на стадиону Алфамега.

Арис је у последњој такмичарској утакмици на свом терену победио Доксу са 2:1. Гостујућа екипа је већ од четвртог минута остала са играчем мање, а први гол на мечу постигао је Артем Шумански у 58. минуту. Ипак, гости су седам минута касније успели да изједначе аутоголом Франца Брорсона, који је зарадио црвени картон у 77. минуту меча. Коначан резултат поставио је Јаник Гомис у 85. минуту, голом из једанаестерца.

"Лака бригада" је у припремном периоду одиграла пет пријатељских утакмица и забележила две победе, два пораза и један реми, док је у Суперкупу Кипра савладала Омонију резултатом 2:0. У квалификацијама за Лигу шампиона елиминисали су БАТЕ у другом колу укупним резултатом 11:5, док је у наредном колу пољски Раков био бољи од њих. Пре сусрета са Доксом, у кипарском првенству одиграли су још један меч и победили АЕК Ларнаку са 2:0.

Слован је у досадашњем делу словачке лиге одиграо само три утакмице и уписао победу и два ремија. У припремном периоду су добили четири пријатељске утакмице, док су у квалификацијама за Лигу шампиона, након елиминисања Есперанжа (3:1) и Зрињског (3:2), елиминисани од Макабија из Хаифе укупним резултатом 5:2.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,90)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46