У АТИНИ ЈЕ ДРУГА ПЕСМА: Српска колонија на крилима публике јури Лигу шампиона

В.Д.

29. 08. 2023. у 10:41 >> 10:42

ВЕЧЕРАС од 21 час на "Олимпијском стадиону" у Атини Панатинаикос ће дочекати Брагу

Пре седам дана гледали смо јако занимљив сусрет у Браги. Прво полувреме је било изузетно тврдо и завршено је без голова, да би у петом минуту наставка некадашњи омладинац Барселоне Абел Руиз довео свој тим у вођство, да би у 73. минуту игре још један Шпанац Алваро Ђало дуплирао предност домаћег тима.

Када се чинило да ће се са тим резултатом отићи на реванш у Атину, сјајним пасом у простор Фотис Јоанидис је пронашао Аргентинца Мансинија коме није било тешко да у 95. минуту затресе мрежу португалског тима и тако остави наду свом тиму да у реваншу стигне до преокрета и пласмана у групну фазу Лиге шампиона.

Панатинаикос под командом Ивана Јовановића игра одлично. У домаћем првенству су за сада одиграли само један меч због обавеза у Европи и славили против Волоса са убедљивих 3:0.

У Лиги шампиона квалификације су отпочели од другог кола где су савладали украјински Дњепар-1 укупним резултатом 5:3 док су у трећем колу направили велико изненађење савладавши Олимпик Марсељ који је овог лета довео силна појачања.

Виђен је узбудљив двомеч. Грци су у Атини славили минималним резултатом, да би на "Велодрому" некадашњи шампион Европе на полувремену већ имао резултат који га је водио у наредну фазу. Обамејанг је био двоструки стрелац. Док су сви чекали последњи судијски звиждук десио се шок и досуђен је једанаестерац за Панатианикос у последњем минуту судијске надокнаде због играња руком Гендузија у казненом простору. Јонидис је био сигуран са беле тачке и отишло се у продужетке где није виђен ниједан погодак па се приступило извођењу пенала.

У пенал серији једини непрецизан био је повремени репрезентативац Француске Матео Гендузи који је тиме потврдио улогу највећег трагичара на овом мечу.

Што се гостију из Португала тиче они су кренули од трећег кола квалификација где нису имали никаквих проблема да елиминишу екипу ТСЦ Бачке Тополе. Укупни резултат гласио је 7:1 за екипу са популарног "каменолома".

У домаћем првенству Брага је након два одиграна кола половична. У првој рунди је на изненађење свих поражена од Фамаликао, да би у другом колу поправила утисак против Чавеса.

Очекује се узбудљив реванш где ће "зелени" на крилима публике дати све од себе да након 12 година остваре пласман у групну фазу најелитнијег европског такмичења.

У првој постави ће се наћи Филип Ђуричић, док верујемо да ће Филип Младеновић започети меч са клупе.

НАШ ТИП: 0-1I&0-2II (квота 1,71)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна престала да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

ЧУДО У БЕОГРАДУ: Руска химна "престала" да се интонира током доделе злата, а онда се десило - ово (ВИДЕО)

Русија ових дана са поносом истиче да на Европском првенству у боксу чији је домаћин Србија њени такмичари могу да наступају уз сва државна знамења, а и под именом земље из које су, као и да се химна Руске Федерације интонира када неко од Руса дође до златне медаље. Међутим, баш са том химном десио се један неочекивани проблем. А онда је уследила врло емотивна сцена...

28. 04. 2024. у 16:44