ПОБЕДА ЗА МИХАЛИСА: АЕК на крилима навијача јури гол минуса

О. М.

30. 08. 2023. у 13:19 >> 13:19

АЕК, шампион Грчке, дочекује првака Белгије Антверпен у реванш утакмици плеј-офа за пласман у групну фазу Лиге шампиона. Утакмица се игра на стадиону "Аја Софија" од 21 час.

Антверпен је у првој утакмици пред својим навијачима победио са 1:0, иако је АЕК био много бољи од почетка до краја утакмице. Некадашњи нападач Тотенхема Винсент Јансен је постигао гол за "старог великана" у 16. минуту, а АЕК није успео да материјализује теренску иницијативу, као ни играча више кога је имао од 51. минута, па је резултат остао непромењен.

АЕК у нову сезону улази после изузетно успешне прошле године, када је трећи пут у историји освојио дуплу круну. Лигу су освојили са комфорних пет бодова предности испред другопласираног Панатинаикоса, док су у финалу Купа били бољи од ПАОК-а резултатом 2:0, упркос игрању са играчем мање од 6. минута меча.

Када је реч о квалификацијама за Лигу шампиона, АЕК је у трећем колу успео да елиминише загребачки Динамо укупним резултатом 4:3, у утакмици која је подигла велику прашину у фудбалској јавности, због дешавања ван терена, односно дивљања навијача хрватског шампиона које је резултирало смрћу навијача грчког клуба Михалиса Кацуриса.

"Двоглави орлови" су у међувремену кренули и у одбрану титуле у грчком првенству. Утакмица првог кола против Панетоликоса је одложена, а у другом је АЕК, очигледно мислима већ у реваншу са Белгијанцима, одиграо само 1:1 на свом стадиону са Пансераикосом. Гости су водили од првог минута голом повременог репрезентативца Србије Косте Алексића, а изједначење АЕК-у је донео још један члан "орлова" Мијат Гаћиновић у 78. минуту, само пет минута након што је у игру ушао уместо Ђибрила Сидибеа.

Као и АЕК, Антверпен је прошле сезоне освојио дуплу круну у Белгији. У првенству су титулу освојили после 66 година паузе и то у последњем колу, играјући у гостима 2:2 са Генком, главним конкурентом у борби за титулу, у односу на који су на крају такмичења имали бод предности. У финалу Купа Белгије победили су Мехелен са 2:0, а у Суперкупу су били бољи од исте екипе савладавши их после бољег извођења пенала.

Међутим, нису баш најбоље почели нову сезону Жупилер Про лиге. Тренутно заузимају седмо место на табели са седам бодова, додуше имају утакмицу мање од лидера Андерлехта који им је нанео пораз у другом колу.

Само једна од шест овосезонских такмичарских утакмица Антверпена дошла је 3+.

Гол који је постигао против Пансераикоса могао би Мијату Гаћиновићу да донесе место у првој постави данас.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 0-2 (квота 1,82)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36