РЕАЛУ ПРИЈА "БАЛАИДОС": Белингам већ отплатио добар део од "стотке" коју су краљевићи исплатили за њега

О. М.

25. 08. 2023. у 15:33 >> 15:33

СЕЛТА из Вига на отварању трећег кола шпанске Ла лиге дочекује Реал Мадрид. Утакмица је на програму у петак од 21.30 на стадиону Балаидос.

РЕАЛУ ПРИЈА БАЛАИДОС: Белингам већ отплатио добар део од стотке коју су краљевићи исплатили за њега

У последњем колу шпанског првенства, Селта је ремизирала 1:1 на гостовању Реал Сосиједаду. Домаћин је повео у 22. минуту утакмице преко Баренечее, али је у четвртом минуту надокнаде бод својој екипи донео Оскар Мингеса после велике смушености целокупне одбране баскијске екипе.

Селта је у првом колу поражена од Осасуне са 2:0, док је током пет припремних утакмица забележила четири победе и један пораз. Прошлу сезону завршили су на 13. позицији на табели са 43 освојена бода, само три више од Ваљадолида који је испао у нижи ранг такмичења.

Селта се Сосиједаду супротставила без повређених Гонсала Пасијесије и Карлеса Переза, а ова двојица неће бити на располагању Рафи Бенитезу ни против Реал Мадрида. Искусни стручњак био је задовољан бодом на "Аноети" па се може очекивати да ће против "бланкоса" извести истих 11 на терен "Балаидоса".

Реал је у претходном колу победио Алмерију у гостима са 3:1. Иако су домаћи повели већ у трећем минуту, Џуд Белингем је само шеснаест минута касније изједначио, а у 60. минуту на асистенцију Тонија Кроса преокренуо резултат у корист Реала. Коначан резултат поставио је Винисијус Жуниор у 73. минуту, овога пута на асистенцију Белингема. Енглески фудбалер је и у првом колу у победи од 2:0 над Билбаом постигао гол за 1:0, тако да је већ увелико почео да отплаћује новац који је Реал исплатио Борусији Дортмунд за њега (стотињак милиона евра).

Тренер бланкоса Карло Анчелоти ни на овом мечу неће моћи да рачуна на Данија Себалоса, Ферлана Мендија, Едера Милитаа и турског вундеркинда Арду Гулера. Тибо Куртоа је одсутан на дуже време, а коначно ће његово место међу стативама заузети Кепа Аризабалага који је баш због тога и стигао из Челсија, али против Алмерије није имао право наступа па је у том мечу, баш као и против Атлетико Билбаа, мрежу чувао Украјинац Луњин.

У стартних 11 не треба очекивати Тонија Кроса и Луку Модрића, а вероватно се у тим враћа Камавинга, док ће легендарни дуо везиста меч почети са клупе.

Реал је славио у шест последњих међусобних сусрета против Селте, која је последњи пут краљевићима узела бод 2020. године када је баш за тај један поен опстала у Примери, а последњу победу на Балаидосу остварила је пре скоро деценију, у мају 2014. године.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ПРЕДЛОГ: 2&2+ (квота 2,13)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36