ТАДИЋ БЛИСТАО У ПРВОЈ УТАКМИЦИ: Фенер има све у својим рукама

В.М.

17. 08. 2023. у 14:22 >> 14:22

ВЕЧЕРАС од 20.15, у оквиру трећег кола квалификација за Лигу конференција, Марибор ће дочекати Фенербахче.

Alex Nicodim / Anadolu Agency/ABACAPRESS.COM

Пре седам дана Фенербахче је остварио рутинску победу и данас му преостаје само да сачува ту предност. Након мирног првог полувремена, екипе су се распуцале у другом. Турски вицешампион је постигао два брза гола преко Бекааа и Кавечија у 58. и 62. минуту, нешто касније Страјнар је смањио заостатак, али капитен српске репрезентације Душан Тадић је у судијској надокнади са беле тачке потврдио победу и донео залиху од два гола свом тиму пред данашњи реванш у Словенији.

Марибор је нову сезону започео доста добро, али није имао среће на жребу који га је упарио са турским великаном који се озбиљно појачао овог лета. Домаћин је квалификације за Лигу конференција започео још у првом колу где је уз доста мука савладао Биркиркару (3:2), а након тога је после продужетака избацио неугодни Диферданж.

Што се тиче домаћег првенства, екипа са ''Људског врта'' је у уводним колима показала да је орна да врати титулу у свој посед. Остварила је три везане победе, а последња ''жртва'' био јој је Браво протеклог викенда (2:1).

Са друге стране, Фенербахче је имао један од запаженијих прелазних рокова у Европи и то се огледа у његовим досадашњим резултатима.

Редове турског вицепрвака су појачали Фред, Џенгиз Ундер, Себастијан Шимански, Родриго Бекао, Рајан Кент као и балкански двојац Тадић/Џеко.

Фенер је своју европску одисеју започео у прошлом колу када је у доминантном стилу два пута био бољи од Зимбруа, 4:0 и 5:0.

Чета Исмаила Картала је за викенд одиграла меч првог кола турског шампионата у којем је предвођена Едином Џеком (два гола) савладала Газијантеп резултатом 2:1.

Бољи из овог двомеча играће са победником дуела Твенте - Рига где ће у вечерашњем реваншу холандски представник такође чувати два гола предности.

Верујемо да ћемо гледати један занимљив меч у којем ће домаћин напасти од првог минута, што ће оставити простор за контре госта и очекујемо да буде голова.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: |1+&2+ (квота 1,45)

УБИЈЕН АЛЕКСАНДР ПЕЛЕШЕНКО: Двоструки шампион Европе погинуо у Украјини

РАТ у Украјини и даље привлачи огромну пажњу широм планете, а најновије вести везане за тај сукоб, који Русија назива "специјана војна операција", долазе из сфере спорта.

06. 05. 2024. у 15:30

ИСТОВРЕМЕНО У БЕОГРАДУ И У МОСКВИ: Ево шта се десило на улицама престоница Србије и Русије (ФОТО)

Васкрс, највећи празник међу Хришћанима, у недељу су обележили они који поштују јулијански календар, а занимљиве сцене десиле су се истовремено у Русији и Србији.

06. 05. 2024. у 15:49