КАНАРИНЦИ СУ НАЈВЕЋА НЕПОЗНАНИЦА: Лига куп није приоритет Квинс парк ренџерсу

О. М.

16. 08. 2023. у 12:39 >> 12:39

ОВЕ среде на програму је последња утакмица енглеског Лига купа. Састају се две екипе из Чемпионшипа, Квинс парк ренџерс и Норич сити. Меч се игра на Лофтус роуду од 20 часова и 45 минута.

Квинс парк ренџерс је у прва два кола нове сезоне Чемпионшипа показао два лица. На старту је доживео тежак пораз од Вотфорда 0:4, да би утисак значајно поправио у другом колу против Кардифа када је победио са 2:1.

Острвске кладионице немају много поверења у екипу Гарета Енсворта и предвиђају јој неуспешну борбу за опстанак. КПР је трећи "фаворит" за испадање у Лигу један, после Ротерама и Хадерсфилда. Уосталом, и прошлу сезону су завршили изнад црте више због одузимања бодова Редингу и Вигану, него захваљујући својим добрим играма. Управо је Гарет Ејнсворт окарактерисан као главни кривац за лоше игре, јер је екипа од његовог доласка у фебруару освојила само 14 бодова у прошлом и овом шампионату.

У Лига купу, КПР нема успеха последњих година. Најдаље су отишли у сезони 2021/22. када их је у четвртом колу зауставио Сандерленд.

Норич је једна од највећих непознаница ове сезоне. Предвиђања за "канаринце" иду од борбе за опстанак у Чемпионшипу до пласмана у плеј-оф, али је најреалнија средина табеле.

После сјајне предсезоне у којој су остали непоражени на седам припремних утакмица, укључујући и победу над Олимпијакосом од 2:0, "канаринци" су отворили сезону у Чемпионшипу победом 2:1 над Хал ситијем. Губили су са 1:0, али су голом у надокнади првог полувремена изједначили, а онда у трећем минуту надокнаде другог полувремена стигли до првог тријумфа у сезони.

Нешто мање среће имали су у другом колу против Саутемптона. Опет су у надокнади првог дела игре преокренули вођство ривала (са 1:2 на 3:2), али су остали без два бода у седмом минуту надокнаде утакмице када је Армстронг са беле тачке донео Саутемптону изједначење на 4:4.

Очекивања од Норича ове сезоне су непозната. На папиру имају тим на средини табеле, али је лов на плеј-оф могућ. Сезону су почели победом и забавним ремијем против Саутемптона са 4:4. Три пута су водили и примили гол у 97. минуту.

Претходне четири сезоне Норич је увек пролазио први круг Лига купа, али ниједном није прошао даље од трећег кола.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: ГГ (квота 1,67)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36