ПАО СА СРПСКИМ ТАНДЕМОМ НАПАДА ЛИГУ ШАМПИОНА: Олимпик се силно појачао и има велике амбиције

О. М.

09. 08. 2023. у 08:10

ПАНАТИНАИКОС дочекује Олимпик из Марсеља у првом мечу трећег кола квалификација за Лигу шампиона. Утакмица је на програму у среду од 20 часова на стадиону "Апостолос Николаидис" у Атини.

У прошлом колу домаћи су елиминисали Дњепар, укупним резултатом 5:3, док су гости у прва два кола били слободни.

У реваншу против Дњепра, Панатинаикос је на свом терену одиграо нерешено 2:2. Домаћи су повели у 15. минуту, али су гости до 54. успели да преокрену резултат у своју корист. Коначан резултат постављен је у 70. минуту. Стрелац оба гола за домаће био је Андраж Шпорар, први на асистенцију Тина Једваја, а други после проигравања српског репрезентативца Филипа Ђуричића који је овог лета у Атину дошао из Сампдорије.

Панатинаикос је у плеј-офу првенства Грчке завршио на другом месту са 78 бодова, пет мање од првопласираног АЕК-а. У припремном периоду одиграли су седам пријатељских утакмица, уз по пет победа, један реми и један пораз. У првом мечу квалификација победили су Дњепар у гостима резултатом 3:1.

С обзиром на то да нова сезона грчке Суперлиге за Панатинаикос почиње тек трећег викенда у августу, екипа Ивана Јовановића може у потпуности да се фокусира на квалификације за Лигу шампиона.

Крилни нападач Себастијан Паласиос је замењен на полувремену у реваншу против Дњепра и неизвестан је за Марсељ, а иначе се за место по десној страни напада Панате бори са Данијелом Манћинијем и Бенџамином Вербићем.

После реванша са Дњепром, Панатинаикос се појачао америчким интернационалцем Ериком Палмер Брауном, али њега не треба очекивати у тиму за прву утакмицу трећег кола.

Фудбалери Марсеља нису одиграли ниједан званични меч у новој сезони, а у последњем припремном мечу изгубили су од Бајера из Леверкузена резултатом 1:2. Гости су у првом полувремену постигли два гола, док су домаћи тек у 78. минуту преко Франсоа Режиса Мугеа успели да смање заостатак. До краја меча резултат се није мењао.

Укупно, на четири пријатељске утакмице, Марсељ је забележио две победе и два пораза. Место у квалификацијама за Лигу шампиона обезбедили су трећом позицијом у Лиги један са 73 бода, пет више од четвртопласираног Рена.

Марсељ је потрошио значајну суму новца на трансфер тржишту овог лета, доводећи бројне нове играче као што су Ренан Лоди, Жофри Кондогбиа, Исмаила Сар, Илиман Ндиаје, Рубен Бланко и Пјер-Емерик Обамејанг.

Сва три нова нападача, Обамејанг, Сар и Ндиаје почели су утакмицу против Леверкузена, али је овај последњи морао да буде замењен после сат игре због повреде листа па је Витиња спреман да ускочи у тим уколико буде било потребе.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: X2&0-3 (квота 1,68)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36