БОРЈАНОВ ДЕБИ НИЈЕ ПРОШАО СЛАВЉЕНИЧКИ: Прилика за поправни је вечерас!

В.Д.

19. 07. 2023. у 10:52

ИГРА се од нуле у Луксембургу

Пре седам дана смо гледали узбудљив меч у словачкој престоници. Домаћи Слован, за који као позајмљен играч наступа Милан Борјан, доскорашњи капитен Црвене звезде, био је велики фаворит, али то није успео да оправда на терену.

Шампион Луксембурга Есперанж је повео у 22. минута након једанаестарца. Сигуран са беле тачке био је Доминик Штолц.

Радост гостију је трајала само три минута јер је Слован до изједначење стигао већ у 25. минуту. Виђен је још један гол из прекида, овога пута из слободног ударца, а пројектил ка голу Есперанжа лансирао је капитен домаћих, искусни Владимир Вајс који је дефинитивно био најбољи играч на овом мечу.

Пред сам крај првог полувремена домаћи тим је остао са играчем мање због искључења ветерана Јураја Кучке, што је дало додатни ветар у леђа гостима из Луксембурга, али до краја меча нису успели да искористе бројчану предност и меч је завршен нерешеним резултатом, 1:1.

Милан Борјан и екипа неће имати лак задатак да изборе друго коло квалификација за Лигу шампиона. Предност Слована је свакако искуство играња у европским мечевима која у оваквим ситуацијама може бити од пресудног значаја.

Иако квота на домаћина пада, ми верујемо да ће Слован ипак тријумфовати и тако заказати двомеч са Зрињским који је након бољег извођења пенала елиминисао Урарту.

НАШ ТИП: 2 (квота 1,90)

РУСИЈА ГЛЕДА И НЕ ВЕРУЈЕ: Рафаел Надал је ово урадио у Шпанији и руски медији су због тога почели да крше закон

Новак Ђоковић и Рафаел Надал су толики тениски ривали да Ноле са правом каже да му је Рафа највећи супарник у "белом спорту". Али, имају они и те како много заједничких црта. Људскост би могла да се уведе на ту "заједничку листу" након најновије вести о Шпанцу која је и Русију затекла.

30. 04. 2024. у 12:46