КРЦАТА "ГРБАВИЦА" НИЈЕ СЛАВИЛА ПОБЕДУ! Жељо мора боље у реваншу

В.Д.

20. 07. 2023. у 13:58 >> 13:58

ВЕЧЕРАС од 19 часова одиграће се реванш меч првог кола квалификација за Лигу конференција између Динама из Минска и Жељезничара

КРЦАТА ГРБАВИЦА НИЈЕ СЛАВИЛА ПОБЕДУ! Жељо мора боље у реваншу

Пре седам дана "манијаци" су направили фантастичну атмосферу и попунили "Грбавицу" до последњег места. Виђен је сјајан меч, а шансе су се ређале на обе стране.

Иако је домаћи Жељезничар био бољи ривал, први до гола стигли су гости из Минска. Играо се 41. минут меча када је Иван Бакар затресао мрежу домаћих. Жељо је настављао да напада али све покушаје Сарајлија заустављао је фантастични млади голман Федор Лапоуков који је јунак утакмице с обзиром на то да је меч завршио са шест одбрана. У 50. минуту Динамо је дуплирао предност голом једног од најбољих играча белоруске репрезентације Владиславом Морозовом.

Када је преко 13.000 гледалаца на популарној "Долини ћупова" већ било јако разочарано резултатом на сцену је ступио резервиста Џенан Харачић. У 85. минуту по левој пробио је искусни Сулејман Крпић и центрирао Харачићу коме није било тешко да са петерца проследи лопту у противничку мрежу. Тај гол је пробудио "манијаке" који су бодрили своје љубимце и одвели их до изједначујућег поготка у 91. минуту када се након велике гужве у петерцу најбоље снашао Харачић који је партијом у Сарајево дефинитивно заслужио да буде у првој постави на вечерашњем мечу.

Резултат од 2:2 оставља наду фудбалерима Жељезничара да у реваншу могу до повољног резултата који ће их одвести у друго коло квалификација за Лигу конференција у њиховом дебитантском наступу у овом такмичењу.

Динамо је у предности у односу на госте из Босне из Херцеговине с обзиром на то да се њихова лига већ увелико игра и тренутно су на деоби првог места са екипом Немана.

Занимљиво је да су се ова два тима пре прошлонедељног сусрета састала још два пута и то у полуфиналу Купа УЕФА у сезони 1984/1985. На "Грбавици" је Жељо славио са 2:0 док су у реваншу у Минску одиграли нерешено 1:1. Те сезоне су Сарајлије направиле највећи успех у историји пласманом у полуфинале Купа УЕФА где су касније поражени од мађарског Видеотона.

Овај меч ће се као и сви мечеви у којима су домаћини белоруски тимови одиграти на неутралном терену. Овога пута свог ривала ће угостити у престоници Азербејџана Бакуу, што може одговарати Жељезничару јер Динамо неће имати толико велико подршку са трибина.

НАШ ТИП: 0-1И&0-2ИИ (квота 1,61)

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма Париз 2024

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Ово је најновији услов за Русе да би учествовали на Играма "Париз 2024"

РАТ у Украјини, односно "Специјална војна операција" како то Русија назива, још једном је у први план избацио и спорт. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" изнедриле су "додатак" који је прилично шокирао Русе.

27. 04. 2024. у 21:10