''КОШЕВО'' ДАЈЕ ВЕТАР У ЛЕЂА ''БОРДО-БИЈЕЛИМА'': Може ли бивши двојац Партизана зауставити Сарајево?

В.М.

20. 07. 2023. у 07:58

ВЕЧЕРАС од 21.00 Сарајево ће на свом реновираном ''Кошеву'' покушати да обезбеди пласман у другу фазу квалификација за Лигу конференција када им у госте дође Торпедо Кутаиси.

КОШЕВО ДАЈЕ ВЕТАР У ЛЕЂА БОРДО-БИЈЕЛИМА: Може ли бивши двојац Партизана зауставити Сарајево?

Пре седам дана виђена је јако интересантна утакмица. Сарајево је у првом полувремену стварало шансе, али на крају је до предности крајем првог дела игре дошао Торпедо преко Сандокадзеа. Почетком другог полувремена виђена је права голеада и у року од седам минута виђена су три поготка. ''Бордо-бели'' су поравнали у 47. али само минут касније Грузини су поново повели, Бугридзе је затресао мрежу. Ипак, то није било довољно за победу и коначних 2:2 поставио је Варешановић у 52. минуту.

Домаћин је прошле сезоне заузео четврто место у босанској Премијер лиги и уз Борац из Бањалуке и Жељезничар представљаће Босну у трећем издању Лиге конференција.

Сарајево је рано кренуло у припреме за нову сезону и пружа одличне партије у пријатељским утакмицама. Некадашњи првак Босне и Херцеговине је одиграо четири сусрета и у четири је уписао победу. Оно што је још импресивније је да је постигао чак 11 голова, а ту добру нападачку форму приказао је у Грузији пре седам дана.

Госту је лига већ увелико почела и након 19 одиграних кола Торпедо заузима шесто место у Еронвули лиги. Био је у лошој форми током маја када је везао три узастопна пораза, али од тада је подигао ниво игре и уз реми са лидером Динамом Батумијем остварио је тријумф над Дила Горијем поготком Кукијаниџеа.

Редове гостујућег тима је појачао бивши велики таленат Партизанове школе фудбала Никола Нинковић. Некадашњи млади репрезентативац Србије је доскоро наступао за Борац из Бањалуке, а сада ће каријеру наставити на истоку Европе и придружити се још једном бившем играчу ''црно-белих'', Филипу Кљајићу.

Торпеду је ово први наступ у Лиги конференција, док ће гостима из Босне и Херцеговине ово бити други пут да се такмиче у квалификацијама за треће најквалитетније европско такмичење.

Сарајево је било учесник прве Лиге конференција у сезони 2021/2022, али је одмах поражено у првом колу квалификација. Бољи од ''бордо-бијелих'' био је представник из Андоре Милсами, који је у тешком двомечу славио укупним резултатом 1:0.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ТИП: 1 (квота 1,77)

РЕШИЛА ДА ПРОГОВОРИ! Због ње је химна Русије интонирана у Београду, па одједном прекинута - ево шта шампионка Европе сад каже о томе (ВИДЕО)

Русија је ових дана прилично поносна на оно што се десило на Европском првенству у боксу чији је домаћин била Србија. Истина, суочили су се Руси са два проблема у српској престоници, али - далеко од тога да су љути.

08. 05. 2024. у 16:41