НЕМЦИ КРЕЋУ У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Завршена је ера Штефана Кунца, може ли Ди Салво његовим стопама?

Оља Мркић

22. 06. 2023. у 09:17

НЕМАЧКА, шампион Европе до 21 године, у одбрану титуле креће данас од 18 часова када се на стадиону "Рамаз Шенгелија" у Кутаисију састаје са Израелом. У истој групи су Енглеска и Чешка које свој меч првог кола почињу у исто време.

НЕМЦИ КРЕЋУ У ОДБРАНУ ТИТУЛЕ: Завршена је ера Штефана Кунца, може ли Ди Салво његовим стопама?

Foto: Profimedia

За Немачку, ово првенство представља прекретницу јер је млади "елф" после седам година добио новог селектора. Штефан Кунц, који је Немце водио до две титуле и једног финала, преузео је сениорску селекцију Турске, а палицу је преузео његов доскорашњи асистент Антонио ди Салво.

Из тима који је у Словенији освојио титулу 2021. године остали су звездица Борусије Дортмунд и новопечени А репрезентативац Немачке Јусуфа Макоко, који по годинама може да учествује и на наредном У-21 ЕП, односно дефанзивац Штутгарта Јоша Вагноман који је такође већ дебитовао за "велике".

Немачка и Израел били су у истој квалификационој групи за Евро, с тим што су млади "панцери" освојили убедљиво прво место, пошто су на десет утакмица освојили 27, изгубивши само код куће од Пољске са чак 4:0. Израел је освојио друго место са 19 бодова, једним више од Пољске, а на крају су им управо Немци помогли да се домогну баража пошто су у последњем колу савладали Пољску у гостима, само делимично им се реванширавши победом од 2:1. 

После тог тријумфа млади Немци су кренули са серијом пријатељских утакмица, а прве две су поражени, од вршњака из Француске и Енглеске. Затим су победили Италијане, па одиграли две нерешене, са Јапаном и једним од домаћина Евра Румунијом, а последњи испит имали су пре неколико дана против Швајцарске коју су победили са 3:1. 

Израел је у баражу избацио Републику Ирску на пенале, а потом је у серији пријатељских утакмица остварио само једну победу и по две нерешене и пораза.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS 

НАШ ПРЕДЛОГ: 1&2-6 (квота 1,70)

Преузмите нашу апликацију за љубитеље клађења

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ! Владимир Путин издао наређење

"РУСКА ЗАСТАВА ТАМО МОРА ДА БУДЕ!" Владимир Путин издао наређење

Откако је почео рат у Украјини, или како то Руска Федерација зове "специјална војна операција", Русија је прошла кроз многе међународне санкције, од којих је већи део њих и даље на снази. Једна заједничка ствар за оне које се тичу спорта је - забрана истицања руске заставе. А то руски председник Владимир Путин не гледа благонаклоно.

24. 12. 2025. у 19:50

СРБИН НОВА СВЕТСКА ФИЛМСКА ЗВЕЗДА: Бобан Марјановић у средњовековном спектаклу - и сви га се плаше (ФОТО)

СРБИН НОВА СВЕТСКА ФИЛМСКА ЗВЕЗДА: Бобан Марјановић у средњовековном спектаклу - и сви га се плаше (ФОТО)

Бобан Марјановић је као кошаркаш опчинио свет бравурама и у Европи и у НБА лиги, а као глумац можда највише у "Џону Вику", где је "делио" филмско платно са Кијануом Ривсом. Сада има нову улогу.

24. 12. 2025. у 17:13

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила

РУСИЈА ЈЕ ЗГРОЖЕНА: Не може да верује шта јој је Летонија урадила

РАТ у Украјини, односно "специјална војна операција" како то Русија назива, поново је за једну од споредних ствари изнедрио и спортски потез. Најновије вести на тему "спортске санкције Русима" нису тако "бајне и сјајне" по Руску Федерацију као недавне, када је почело укидање апсолутне забране за учешће руских екипа, а и појединаца. Напротив.

24. 12. 2025. у 12:08

Коментари (0)

СТВАРНО НЕ ЗНАМ ШТА ЈЕ ЊЕМУ ПРОБЛЕМ: Емина Јаховић о односу са Сашом Ковачевићем - открила и зашто не жели да пева на турском