ИСТАНБУЛСКИ ДЕРБИ У ФИНАЛУ КУПА: Може ли Фенер да прекине пост дуг десет година?

В.М.

11. 06. 2023. у 10:46 >> 10:47

У финалу купа турске гледаћемо обрачун Фенербахчеа и Башакшехира.

Фото Profimedia

Протеклог викенда се завршило турско првенство, Фенер је заузео друго место и данас ће покушати да прекине десетогодишњи пост без трофеја у купу. Са друге стране, Башакшехир је завршио лигу као пети што значи да му је једини начин да се идуће сезоне нађе у европским такмичењима победа на вечерашњем мечу и освајање првог купа у историји клуба.

Фенер је у последњем колу првенства изгубио од Галатасараја са 3:0, то је оставило горак укус у устима екипи која чека своју двадесету тиулу девет година и мораће да је чека још минимум 12 месеци.  Чета Жоржа Жезуса је била нападачки најефикаснија екипа са 87 постигнутих погдака у Суперлиги, што је често случај са тимовима португалског стручњака који преферира нападчки фудбал.

Жезусу истиче уговог и његова судбија је још непозната, али сигурно је му неће фалити мотива да Фенеру донесе седми куп у историји клуба, први након десет година.

На путу до финала екипа ''жуто-плави'' су на путу до финала редом били бољи од Истанбула (3:1), Ризерспора (2:1), Кајзериспора (4:1) и Сиваспора (0:0, 3:0).

Што се тиче Башакшхеира, он је протеклог викенда савладао Трабзон са 3:1, на тај начин је завршио првенство са три узастопне победе и са доста самопоудања улази у овај меч.

Тренер екипе је бивша узданица Фенербахчеа, Емре Белезоглу који ће морати да савлада бивши клуб како би вратио ''сиве сове'' у Лиги конфернеција у којој су ове сезоне догурали до осмине финала где их је избацио белгијски Гент.

Башакшехир је одисеју у купу започео тријумфом над Гозтепеом (3:1), након тога је избацио Карагумрук и Галтасарај са по 3:2, док је у полуфиналу после продужетака био бољи од Анкарагучуа укупним резултатом 3:2.

Градски ривали су одиграли два меча ове сезоне и она оба је славио Фенер, код куће 1:0 и у гостима 1:2.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији za Android i iOS

НАШ ТИП: ГГ (квота 1,81)

ЂОКОВИЋ МУ НИЈЕ ПРВИ НА ЛИСТИ: Ево шта је Андреј Рубљов рекао након што је избацио Алкараза у Мадриду

Андреј Рубљов уопште није наиван тенисер. Они који су га посматрали само у претходних шест седмица, када није имао ниједну победу до доласка у Мадрид, вероватно би помислили другачије, али је он управо у престоници Шпаније нокаутирао и најбољег Шпанца који тренутно игра тенис - трећепласираног на АТП листи, двоструког узастопног шампиона мадридског мастерса, Карлоса Алкараза. А онда је момак на кога је Русија поносна изјавио нешто занимљиво.

01. 05. 2024. у 21:36