ЈУВЕНТУС "ОВЕРАВА" ЛИГУ ШАМПИОНА: Емполи везао шест пораза код куће од "старе даме"

О. М.

22. 05. 2023. у 14:05 >> 14:05

ФУДБАЛЕРИ Јувентуса гостују Емполију у последњој утакмици 36. кола италијанске Серије А.

ЈУВЕНТУС ОВЕРАВА ЛИГУ ШАМПИОНА: Емполи везао шест пораза код куће од старе даме

"Бјанконери" су други на табели Серије А са 69 бодова, једним више од трећепласираног Лација, три више од четвртог Интера и пет више од петопласираног Милана. Победом у овом мечу би обезбедили пласман у Лигу шампиона, док би им у случају нерешеног исхода вероватно био потребан још један бод у преостала два кола у којима прво дочекују Милан, па гостују Удинезеу.

У последњој утакмици Серије А Јувентус је са 2:0 савладао Кремонезе, али је пре четири дана испао у полуфиналу Лиге Европе од Севиље. Реванш у Андалузији завршен је истим резултатом као први меч у Торину (1:1), али је Севиља победила после продужетка са 2:1 и бориће се за седми трофеј другог по јачини европског клупског такмичења. "Стара дама" је повела голом српског репрезентативца Душана Влаховића у 65. минуту, али је изједначио Сусо само шест минута касније. Победоносни гол Севиљи у петом минуту продужетка донео је Ерик Ламела.

Емполи је 14. на табели и обезбедио је опстанак у Серији А па ће му следећа сезона бити трећа узастопна у највишем разреду италијанског фудбала. Последњи пут "плави" су везали три сезоне у Серији А између 2015. и 2017. године, а од тада се клацкају између Серије А и Серије Б.

У прошлом колу изабраници Паола Занетија су у Ђенови ремизирали 1:1 са последњепласираним тимом на табели Сампдоријом, али су до тог ремија стигли тек у последњим тренуцима меча када је Роберто Пиколи успео да поравна резултат у 93. минуту и тако одржи Емполи у серији од три утакмице без пораза.

Тај низ дошао је у право време, после веома лоших резултата екипе у априлу током кога је Емполи везао три пораза и реми без голова против Милана.

У првом делу сезоне претрпели су убедљив пораз од Јувентуса у Торину резултатом 4:0, а ако погледамо историју дуела ова два клуба, све говори да ће Емполи тешко доћи до повољног резултата против "старе даме".

Емполи је победио на само једном од 12 последњих међусобних дуела, а код куће је везао шест узастопних пораза.

Ову и све друге анализе мечева и најновије вести везане за спорт и клађење можете прочитати и на нашој новој апликацији за Андроид и иОС

НАШ ПРЕДЛОГ: 2 (квота 1,75)

ЗВЕЗДА РАЗБИЛА ПАРТИЗАН И УШЛА У ФИНАЛЕ КУПА! Црвено-бели могли да до врха напуне мрежу црно-белих (ВИДЕО)

ФУДБАЛЕРИ Црвене звезде и Партизана састали су се у полуфиналу Купа Србије, меч је одигран на стадиону Рајко Митић, а резултат је на крају био 2:0 (2:0).

24. 04. 2024. у 21:04 >> 21:04

ШОКАНТНЕ ПРОМЕНЕ: Заборавите тенис какав сте знали, биће дибидус другачији! Ево како ће се убудуће одвијати

Новак Ђоковић је одавно приметио да АТП (Асоцијација тениских професионалаца) и његов женски пандан ВТА не брину довољно о играчима. Зато је и покренуо својеврсни синдикат професионалних тенисера и тенисерки (ПТПА). Али промене се дешавају и у самом "белом спорту". И то досад невиђене. Највеће откад тенис постоји.

24. 04. 2024. у 14:34